Açık Lise Kayıtları Başladı

Mesleki Açık Öğretim Lisesi kayıtları başladı. Zeliha Tuncer Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Vekili İrfan Nural, Anadolu İmam Hatip Açık Öğretim Lisesi’nde eğitim görmek isteyen öğrencilerin 18 Eylül tarihine kadar kayıt yaptırmaları gerektiğini kaydetti.

Açık-Lise-Kayıtları-Başladı

Nural, kayıt yaptırmak isteyenlerden, E- Okul kaydı olanlardan hiçbir evrak talep edilmediğini ancak E-Okul kaydı olmayanların kayıt için diploma ve kimlik fotokopisi ile Zeliha Tuncer Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne başvurabileceklerini bildirdi.  Zeliha Tuncer Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin 2015-2016 eğitim ve öğretim yılına, 107 yeni kayıt yaptıran öğrenci olmak üzere 530 öğrenciyle eğitim vereceğini kaydeden Nural,

“2014 yılında 510 öğrencimiz vardı ve 70 öğrencimiz mezun oldu. Okulumuz, yeni donanımlara sahip olmasıyla birlikte erkek öğrenciler için pansiyonu da olması itibariyle her yıl talep görüyor. 56 öğrencimiz yatılı öğrenim görebiliyor. Bunun yanında İmam Hatip Liseleri sadece dini eğitim veren okullar değil. Burada da tüm temel dersler ve seçmeli dersler veriliyor. Bunun yanında sadece diğer okullardan daha fazla dini eğitim veriliyor” dedi.