BAŞBAKAN ANTALYA’DA KONUŞTU

BAŞBAKAN Davutoğlu Antalya mitinginde halka seslendi. Seçim vaatlerini yineleyen ve muhalefete yüklenen Davutoğlu, “10 gün önce Gazipaşa’dan Kıbrıs’a geçtik. Ana vatanın suyunu yavru vatana gönderdik. Bahçeli yapabilir mi?” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün saat 15.30’da Antalya’da Kepez Arena önünde bir mitin düzenledi. Mitinge Ak Parti İlçe Teşkilatı tarafından Cumhuriyet Meydanı’ndan 4 otobüs ve 1 minibüs ile katılan Gazipaşalılar mitingde Başbakan Davutoğlu’nu coşkuyla dinledi. Ak Parti ilçe yönetimi ve bazı partililerin de özel araçlarıyla hareket ettiği miting alanında coşkulu anlar yaşandı.  AK Parti Antalya milletvekili adayları ile birlikte halkı selamlayıp, karanfil dağıtan Davutoğlu’nun mitinginde 3 adet metrelerce uzunluğunda dev Türk bayrağı açıldı. Mitinge AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, eski AB Bakanı Volkan Bozkır, milletvekili adayları, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ve partililer katıldı.

BAŞBAKAN MUHALEFETE YÜKLENDİ

Konuşmasında seçim vaatlerini anlatan Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yüklenerek, “Sanki televizyonda onunla röportaj yapan o hanımefendi ile koalisyon kuracak. Bizim yanımızda açsaydın ya (çantayı) görseydik ne olduğunu. Hayır. Bizim yanımızda sadece hayır dedi. Onun için onlara bizi muhtaç etmeyin” dedi.

“YANLIŞLIKLA SUYU LÜBNAN’A GÖTÜRÜRLER”

Huzur ve güven istediklerini kaydeden Davutoğlu, “Tek başına işbaşına diyoruz. Bu mesele bu ülkeye hizmet meselesi ise diğer partiler AK Parti’nin eline su dökebilir mi? Bizim yanımızda çırak olabilir mi? Bizim bu topraklara ne başarı öyküsü yazdığımızı dağları, ovaları, denizleri şahittir. 10 gün önce Gazipaşa’dan Kıbrıs’a geçtik. Ana vatanın suyunu yavru vatana gönderdik. Bahçeli yapabilir mi? Yapabilseydi o milliyetçiliğin ekmeğini yerde ter dökemez, oturduğu odadan çıkamaz. Vatan topraklarını gezerken yatak yer döşek görmeyiz. Aşkla dolaşırız. CHP yapabilir mi? Yanlışlıkla boru çekmeye çalışsalar Kıbrıs yerine Lübnan’a götürürler. Anamur’a suyu, Mehmetçiğin şehit kanının döküldüğü topraklara suyu kim götürdü? Onlar konuşur AK Parti yapar. Aynı sözün gelecek 4 yılda da gerçekleşmesi için ne diyeceğiz; tek başına iş başına” dedi.

TEK BİLDİKLERİ AK PARTİ’YE SALDIRMAK”

Davutoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Geçmişte bazı belediyelerde görev verdiniz. İş gördünüz mü? Bu ülkeyi düşünseler milletimiz onları göreve çağırdığında onlar ne yaptı, kaçtılar. Millet uzlaşın dedi, bunlar kendi menfaatlerinin peşine düştüler. Sorumluluk almak yiğit işidir. Bildikleri tek bir şey var yalanla, akıl almaz suçlamalarla AK Parti’ye saldırmak. Bu ülkenin seçilmiş hükümetini ellerinde hiçbir dayanak olmadan teröre destek vermekle suçladılar. Biz kaybettiğimiz vatandaşların cenazeleriyle uğraşırken bazı kişiler katil devlettir diye seslendi, adını söylemeyeyim. İç güvenlik paketinde oy kullandılar. PKK, DAEŞ, DHKP-C ne kadar insanlık dışı terör örgütü varsa hepsinin hedefi hükümetimiz Türkiye. Hedef görünüşte AK Parti hükümeti ama gerçekte hedef Türkiye, Türkiye’yi zayıflatmak. Siyasetçi sözünün eri olacak. Elinde bir delil dayanak olmadan kimseye iftira atmayacak, seviyesini kaybetmeyecek, yalan söylemeyecek.”

CUMHURİYET BAYRAMI’NI DİYARBAKIR’DA KUTLAYACAK

Cumhuriyet Bayramı’nı Diyarbakır’da kutlayacağının altını çizen Davutoğlu, “Biz Diyarbakırlıları, Vanlıları, Hakkarilileri hiçbir zaman terk etmedik, terk etmeyeceğiz. Mehmetçik her yerde görevini yapıyor. Bahçeli siz doğuda, güneydoğuda siyaset yapabiliyor musunuz, gidebiliyor musunuz? Onlara hitap edebiliyor mu? Ben Antalya’da ne kadar rahat konuşabiliyorsam, Diyarbakır’da aynı güzellikle konuşuyorum. Siz nerdesiniz? Neden Ankara’da konuştuklarınızı doğu, güneydoğunun aziz topraklarında konuşamazsınız. Neden elini taşın altına koymadın Sayın Bahçeli, soruyorum buradan. Madem ülke terör karşısında zor durumdaydı, Bahçeli neden hükümete girip bizimle birlikte teröre karşı mücadele etmedin? Neden hükümete girmedin de HDP’nin hükümete girmesini istedin. MHP’nin başında bir süre daha kalmak istiyor. MHP’li kardeşlerim bunun hesabını soracak. Milletimiz hesabını soracak. Yiğit Mehmetçikle polisimizle dağda tepe tepe mücadele ediyor. Sen oturduğun yerden ahkam kesiyorsun. Ankara’da bir takım hakaretler dolu cümlelerle bize saldırıyor. Biz nezaketimizi bozmadan siyasi mücadele veriyoruz. Nazik olmak, sakin olmak, teslim olmak anlamına gelmez. Bize kimse boyun eğdiremez, bize kimse vatanperverlik, milliyetçilik dersi veremez. Ama bu konularda onlara ders veririz. Sizin siyasetten anladığınız Ankara’dan esip gürlemek. Kavga siyasetinin, hakaret siyasetinin içine çekeceksiniz” ifadelerini kullandı.

BENİ KİMSEYE MUHTAÇ ETMEYECEKSİNİZ DEĞİL Mİ?

Muhalefet partilerine yüklenmeye devam eden Davutoğlu şöyle konuştu:

“Ne olur bir daha kapalı kapılar ardında konuştuklarımızı bile dışarı aktaran, siyaset ahlakından yoksun kişilere beni muhtaç etmeyin. Bir daha beni Kılıçdaroğlu ile koalisyon müzakeresi yapmak zorunda bırakmayın. Bırakacak mısınız? Beni kimseye muhtaç etmeyeceksiniz değil mi?”