Büyükşehir’den “Haydi Spora” Çağrısı

Antalya Büyükşehir Belediyesi 8 ilçede hizmete açtığı ücretsiz spor merkezleriyle Antalyalılara sağlıklı yaşamın kapılarını aralıyor. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Antalya Spor ve Fitness Merkezleri’nde (ASFİM) profesyonel eğitmenler ve diyetisyen eşliğinde hizmet veriyor. Spor yapmak ve sağlıklı yaşam sürdürmek isteyen 15 yaş üstü tüm vatandaşlar ASFİM’lerden ücretsiz yararlanabiliyor. Konyaaltı, Atatürk, Kepez, Varsak, Aksu, Korkuteli, Döşemealtı, Elmalı ilçelerinde 2000’i aşkın üyesiyle faaliyet gösteren ASFİM’lerin Akseki, Gazipaşa, Finike, Demre ve Kumluca’da da kısa süre içinde hizmete açılması planlanıyor.

HALKIMIZIN İLGİSİ YOĞUN

Konyaaltı ASFİM Birim Yöneticisi Zeynep Yeşilyurt vatandaşların yoğun ilgisinden memnun olduklarını belirtti. ASFİM’de kadınlara yönelik fitness olanağının yanı sıra plates, step-aerobik, yoga ve zumba gibi salon derslerin yer aldığını anlatan Yeşilyurt, haftanın 4 günü kursların gerçekleştirildiğini belirtti. ASFİM’de salı, perşembe, cumartesi ve pazar günleri kadınlara, pazartesi, çarşamba ve cuma günleri ise erkeklere hizmet verildiğini aktaran Yeşilyurt, internetten kaydını yaptırmış ve kaydı onaylanmış herkesin spor merkezinden yararlanabileceğini vurguladı.

İBüyükşehir'den 'Haydi spora' çağrısı (1)LK DEFA SPOR YAPTILAR

ASFİM Merkezi’nd
e birebir ilgilenen Spor Eğitmeni Ümmühan Ker, 20 Ağustos’tan itibaren 2 aylık yeni kurs programının uygulanacağını söyledi. Daha önce hiç koşu bandına, bisiklete binmeyenler, ağırlık aletlerini hiç kullanmayanların merkezde spor yapmaya başladığını dile getiren Ümmühan Ker, ilk defa spor yapanların vücutlarında sıkılaşma olduğunu ve kilo verdiklerini söyledi.

İLAÇ KULLANANLAR BIRAKTI, SAĞLIĞINA KAVUŞTU


ASFİM merkezlerinde vatandaşlara diyetisyen desteği de sağlanıyor. Sağlıksız ve düzensiz beslenen, bu sebeple kilo artışı yaşayan kişilere yine ücretsiz sağlanan diyetisyen hizmetiyle Antalyalılar bir yandan spor yapıyor, diğer yandan daha sağlıklı besleniyor. Diyet programı için gelen vatandaşlarla birebir görüşme yapıldığını ve özel olarak takip ettiklerini belirten Diyetisyen Selin Namal, “İki haftada bir kontrol ederek her ay diyet değişimi yapıyoruz. 5 merkezde 2 bini aşkın kursiyerimiz var. Pek çok hastalığı olan ve ilaç kullanan kadınlar hem kilolarından kurtuldu hem de artık ilaç kullanmıyor” diye konuştu. Kursa katılan plates öğrencisi İlknur Eroğlu da ev hanımı olduğunu ve hayatında ilk defa plates yaptığını söyledi. ASFİM’e kayıt yaptırmak ve ayrıntılı bilgi edinmek için www.abbsporhizmetleri.com adresini ziyaret ederek bilgi alabiliyor.

Büyükşehir'den-Haydi-Spora-Çağrısı