DİN GÖREVLİLERİ KAN VERDİ

Gazipaşa Müftülüğü tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kampanyaya tüm müftülük görevlileri katıldı.

GAZİPAŞA Müftülüğü tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında kan bağışı kampanyası düzenlendi. Müftülük bahçesinde yapılan kampanya sabah saat 11.00’de başladı.  Alanya Kızılay Kan Merkezi sağlık ekibinin aldığı bağışlara Müftülük çalışanları, müezzinler ve imamlar katıldı. İlçe Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, İslam dininde hayat kurtarmanın büyük önem taşıdığını belirterek, “Hafta sebebiyle imamlarımız, müezzinlerimiz, memurlarımız ve ben Kızılay’a kan bağışında bulunuyoruz. Kan hayat kurtarır, dinimizde hayat kurtarmak çok önemli.  İhtiyaç sahiplerine ulaştırılması ve kan vermenin insan sağlığına yararlı olması bir yana,  acil durumlarda hazır kan bulunabilmesi açısından kan vermek çok önemli.  Bu kapsamda bizlerde Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinliklerimize bu kampanyayı da ekledik. Hem kendimiz, hem de ülkemiz insanları için kan bağışında bulunuyoruz. Kampanyamıza Müftülüğümüze bağlı tüm arkadaşlarımız eksiksiz katılarak kampanyaya destek verdi. Kendilerine bu özverilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Herkese örnek olmasını diliyorum” diye konuştu.

TAÇ GİYME TÖRENİ VE KONFERANS PROGRAMI

Öte yandan Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle düzenlenecek konferansa tüm Gazipaşa halkını davet eden Yalçınkaya, “Eğitimci yazar Halit Ertuğrul Hocamız 16 Ekim 2015 Cuma günü Polatlar Düğün salonunda konferans verecek. Konferansta aynı zamanda söyleşi de yapılacak ve hocamız kitaplarını imzalayacak. Program sonunda ilçemizde yetişen 7 Hafız kızımız için taç giyme töreni yapacağız.  Bu etkinliğimize de tüm Gazipaşa halkının katılmasını bekliyoruz” diye konuştu.

ÇIĞLIK MAHALLESİ’NDE ETKİNLİK YAPILACAK

Ayrıca hocamız aynı gün öğrencilerimiz için saat 10.00’da Anadolu İmam Hatip Lisesi, 14.00’te Merkez Anadolu Lisesi’nde de birer konferans verecek. Yine etkinlikler kapsamında Namazla Arınma programı kapsamında 17 Ekim Cumartesi günü saat 13.30’da Çığlık Mahallesi Çayçatı mevkiinde yapılacak programa konuşmacı olarak katılacağım. Tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” diye konuştu.

DİN-GÖREVLİLERİ-KAN-VERDİ-2