Esnafın Ambulansı Ger Verildi

Gazipaşa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Şahin, kooperatif tarafından 2011 yılında halkın hizmetine verilen ambulansın hastane yönetiminin protokolü tek taraflı iptal etmesi nedeniyle hizmet dışı kaldığını duyurdu.

Mustafa Şahin

Gazipaşa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Şahin, kooperatif tarafından Gazipaşa Devlet Hastanesi’ne 2011 yılında şoförü ile birlikte halkın hizmetine verilen 07 UG 300 plakalı Mercedes Marka Ambulansla ilgili bir açıklama yaptı. Ambulansın 4,5 yıldır halkın hizmetinde kullanıldığını ve şu an hastane tarafından hizmet dışı bırakıldığını belirten Şahin,  ambulansın, 29 Nisan 2011 tarihinde Gazipaşa Devlet Hastanesi Baş Hekimi Mehmet Çınar, Gazipaşa İlçe Kaymakamı ve Kooperatif yetkilileri olarak ve şartlarını belirleyerek karşılıklı imzalanan bir protokolle halkın hizmetinde kullanılmak üzere verildiğini kaydetti.

PROTOKOL ŞARTLARINA UYULMADI

Protokolün tek taraflı iptal edildiğinin altını çizen Şahin, “Protokolde, ambulansı kooperatifimiz şoförü Ali Tepe ve hastaneden verilen Hamza Koparan dışında kimsenin kullanmamasını şart koştuk. 2011 yılından bu yana hastanemiz ambulanslarından 4 tanesi kullanılamaz hale geldi. Bu da deneyimsiz şoförlerin hatalarından dolayı kazaya maruz kalmasından kaynaklanmaktadır. İmzaladığımız protokolde Ali Tepe ve hastaneden görevlendirilen Hamza Koparan haricinde hiçbir şoförün kullanamayacağını belirtmiştik ancak buna uyulmadı” ifadelerini kullandı.

Esnafın-Ambulansı-Ger-VerildiŞOFÖRLER PROTOKOLLE BELİRLENDİ

Bu şarta rağmen, hastane yönetiminin verilen ambulansın başka şoförlerce de kullanılmasını istediğini kaydeden Şahin, “Kooperatif olarak 2011 yılından bu yana hiçbir menfaatimiz olmadan, düzgün bir ambulans ve deneyimli bir şoförü hastanemize Gazipaşa halkının yararlanması için verdiğimiz halde, esnafımızın parası ile alınan bu ambulansın esnafımıza hiçbir faydası olmamıştır. Olmadığı gibi de hastane yönetimi ambulansın köylerde, Evde Hasta Bakım Hizmetleri’nde, 112 Acil Servis’te başka şoförlere verilmesini istedi” dedi.

AMBULANS HİZMET DIŞI KALDI

Hastane yönetiminin, bu talebin kooperatif yönetimi tarafından reddedilmesi üzerine protokolü tek taraflı iptal ettiğini belirten Şahin, “Biz protokoldeki şoförler haricinde hiçbir şoföre aracımızı teslim etmeyeceğimizi belirttik. Bu durum protokol şartlarında bulunmaktadır. Bunun üzerine hastane yetkilileri 19 Ağustos Çarşamba günü kooperatifte yetkili hiç kimse ile görüşmeden tek taraflı olarak protokolü iptal etti. Aynı gün ambulansın içinde bulunan hastaneye ait ilaç ve ekipmanları alarak ambulansı hastaneden çıkarttı. 2014 yılının Nisan ayından bu yana 4,5 yıldır Gazipaşa Devlet Hastanesi’ne ve dolaysıyla Gazipaşa halkına hizmet eden ambulansımız protokolün iptal edilmesi sonucu hizmet dışı kalmıştır. Gazipaşa kamuoyuna ve Gazipaşa esnafına duyurulur” diye konuştu.