GAZİPAŞA BELEDİYESİ BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Gazipaşa Belediyesi görüntü kirliliğini engellemek amacıyla ilçenin farklı üç noktasına yer altı çöp konteynırı yerleştirdi. Uygulamadan verim alındığı takdirde ilçe genelinde yer altı çöp konteynırı kullanılacak.

gazipasa-belediyesi-logo-0

HABER MERKEZİ

Gazipaşa Belediyesi, ilçede 3 farklı noktaya yer altı çöp konteynırı yerleştirdi.  Pilot bölge olarak belirlenen bölgelere konan yer altı çöp konteynerlerinden verim alındığı takdirde ilçe genelindeki konteynırlar yeraltına alınacak. Konuya ilişkin açıklama yapan Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, yer altı konteynerlerinin görüntü kirliliğini ortadan kaldırdığını, daha hijyenik bir kullanım sağladığını kaydetti. Yer altı çöp konteynırlarını ilçe genelinde yaygınlaştırmayı hedeflediklerini belirten Başkan Çelik, “Çöp konteynırlarının ikisini deniz yoluna, bir tanesini manavlar çarşısının olduğu bölgeye koyduk. Söz konusu konteynerlerin sadece kullanımını değil, toplanmasını da düşünüyoruz. Verim aldığımız takdirde ilçe merkezindeki çöp konteynerleri yer altı konteynerleri ile değiştireceğiz” dedi.

“UYSAL’A TEŞEKKÜRLER”

Yer altı çöp konteynerlerinin Antalya’nın birkaç merkez ilçesinde kullanıldığını ifade eden Çelik, “Bildiğim kadarıyla Antalya’nın diğer ilçelerinde böyle bir uygulama henüz başlamadı. Bizler Muratpaşa Belediyesi’nin desteğiyle bu projeyi hayata geçirmeyi başardık. Kendisi de Gazipaşalı olan Muratpaşa Belediye Başkanımız Sayın Av. Ümit Uysal’a desteklerinden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

İLÇE GENELİNDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Diğer çalışmalarla ilgili de bilgi veren Başkan Çelik, Adalet Sarayı arkası, Cemal Gürsel Caddesi’nde atıl vaziyette bulunan derenin ıslahına başladıklarını kaydetti. Derenin üzerini ve yanlarını betonla kapatarak estetik bir görünüme kavuşturacaklarını belirten Çelik, “Bu bölge yeni açılan mağazalarla birlikte artık bir cazibe merkezi olacak. İlçemizin her yerinde olduğu gibi burada da çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Derenin üstü kapatılarak görsel bir güzelliğe kavuşturulacak. Ayrıca sivrisinek de önlenmiş olacak.  Öte yandan birçok mahallemizde, caddemizde aynı anda ekiplerimiz çalışıyor. Gazi, Yeni ve Cumhuriyet Mahallelerimizde beton parke kaldırım ve yol çalışmamız hızla sürüyor. Altyapısı tamamlanan yolun üst yapısına ekiplerimiz başladı. En kısa sürede bu çalışmaları tamamlayarak hizmete sunacağız. İlçemize hayırlı olsun” diye konuştu.