HAYAL KIRIKLIĞI

AK Parti Gazipaşa İlçe Başkanıyken, özel izinle Antalya Milletvekili Aday Adayı olduğunu söyleyen Bahattin Akşit’in açıklanan aday listesinde yer almaması ilçede hayal kırıklığına neden oldu.

BAHATTİN AKŞİT (3)111

1 KASIM’DA yapılacak olan Genel Seçimlerinde seçime girecek olan milletvekilleri aday listesi geçtiğimiz Cuma günü kesinleşti. AK Parti’nin Antalya Milletvekili Aday Adaylarından biri olduğunu açıklayan AK Parti Gazipaşa İlçe eski Başkanı Bahattin Akşit’in açıklanan listede yer almaması ilçede hayal kırıklığına neden oldu. AK Parti’nin il ve ilçe başkanlarının istifa ederek aday olamayacağı yönünde prensip kararı olmasına rağmen görevinden istifa eden ve özel izinle aday adayı olduğunu açıklayan Akşit’in adaylığına kamuoyu kesin gözüyle bakıyordu.

AKŞİT ADAYLIK SÖZÜ VERİLDİĞİ İZLENİMİ UYANDIRDI

Türkiye genelinde hiçbir ilçe başkanının istifa edip aday adaylığını açıklamaması kamuoyunda, “Akşit’e özel izin verildiğine göre adaylık sözü verildi” şeklinde yorumlandı. Ayrıca aday adaylığını açıkladıktan sonra saha çalışmasına çıkmayan ve hiçbir siyasi ziyarette bulunmayan Akşit’in bu özgüveni, adaylığına kesin gözüyle bakılmasına neden olmuştu.

“GÖREVDEN ALINMASINI GİZLEMEK İÇİN İSTİFA ETTİ”

Cuma günü açıklanan listede Akşit’in isminin yer almaması ilçede büyük bir hayal kırıklığına neden olurken, parti içi muhalefetin sesi bir kez daha yükselmeye başladı. Akşit’in Ak Parti İl Başkanlığı tarafından görevden alındığını belirten muhalif kanat, Akşit’in görevden alınmasını gizlemek için istifa ederek milletvekili aday adayı olduğunu açıkladığını iddia etti.

“YAPILAN HERHANGİ BİR BAŞVURU VE ÖZEL İZİN YOK”

Akşit’in aslında aday adayı olmadığını ve partinin verdiği özel bir iznin de olmadığını belirten muhalif kanat, “Akşit, parti içinde üstlendiği tek adam profili nedeniyle büyük tepki çekti. Partiye emek vermiş tüm partililer, onun yönetim anlayışı ve tarzından dolayı rahatsızlığını üst mercilere dile getirdi. Bunun üzerine araştırma yapan ve partilileri dinleyen İl Teşkilatı, Akşit’in istifa etmesini istedi. Başarısızlığını gizlemek isteyen Akşit ise bunu milletvekili aday adayı kılıfıyla gizlemek istedi. Aslıda yapılan herhangi bir başvuru ve özel izin yok” diyerek tepkilerini dile getirdiler.