KOCABAŞ: SULAMA SORUNU ÇÖZÜLMELİ

Gazipaşa CHP İlçe Başkanı Bülent Kocabaş, Koru, Ekmel ve Bakılar mahallelerinde çiftçilerin sulama suyu sorunlarına dikkat çekerek yetkililere sorunların çözülmesi için çağırıda bulundu.

GAZİPAŞA Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Bülent Kocabaş, İlçede yaşanan Elektrik sorunları nedeni ile Koru, Ekmel ve Bakılar mahallelerinde çiftçilerin camekanlarını sulamakta zorluk çekmesinden dolayı Gazipaşa Kaymakamlığı’na, Sulama Birliği yöneticilerine ve Ziraat Odası Başkanlığına, sorunun çözülmesi noktasında çağırıda bulundu. Kocabaş yaptığı açıklamada çiftçilerin on gündür camekanlarını sulamakta zorluk çektiğini dile getirdi. “Gazipaşalı çiftçilerimiz büyük bir sorun yaşıyor. Çiftçiler partimize gelerek durumlarını bize ifade ettiler. Gazipaşa Kaymakamlığının girişimlerine rağmen çiftçilerin sulama sorunu devam ediyor. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi yani halkın partisi olarak çiftçimizin ve halkın yanındayız” diyen Kocabaş, sorun çözülmesi için ellerinde gelen ne varsa yapacaklarını söyledi.

ÇİFTÇİLER MAĞDUR DURUMDA

Camekanlarını kendi imkanları ile suladığını belirten Kocabaş, çiftçilerimiz mağdur durumda olduğunu söyledi. Suların kesik olması ve kanallarda suların olmaması nedeni ile ürünlerin zor koşullar altında sulandığına değinen Kocabaş, “Koru, Ekmel ve Bakılar Mahallesinden şikayetler alıyoruz, bu bölgedeki ürünler zarar görme aşamasında. Bazı çiftçilerimiz sulama konusuna imkanları da olmayınca çok ciddi sıkıntılar çekiyor. Bu sorunun Gazipaşa Kaymakamı Sayın Kadir Ekinci’ye iletildiğini biliyorum. Çiftçilerimiz tekrar kaymakamlığın kapısını çaldılar. Devletimizin ve sulama birliğinin bu sorunun bir an önce çözmesini talep ediyoruz” dedi.

ÇİFTÇİLERİMİZ HAKLI

Sulama konusunda sorunların giderilmesi ve hassasiyetlerin gösterilmesi gerektiğini aktaran Kocabaş, çiftçilerin şikayetlerden dolayı haklı olduğunu dile getirdi. Çiftçilerin daha fazla mağdur edilmemesini söyleyen Kocabaş, “Bu sorun çözülmeyecek bir sorsun değil. Herkesin elini vicdanına koyup bu sorunu çözme noktasında gerekli tavırları ve çözümü üretmelerini bekliyoruz” diye konuştu.

KOCABAŞ SESSİZLİĞİNİ KORUDU

4 Aralık’ta başkanlığa aday olup olmayacağı sorusuna net yanıt vermekten yine kaçınan Kocabaş, “Bildiğiniz gibi ilçe kongre delege takvimimiz Pazar günü akşam bitti. Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerli delegelerinin, merkez ve mahallelerde yoğun katılımıyla delege seçimlerimiz sağlıklı bir şekilde sonuçlandı. Görevlerini yerine getiren, delegelerimizi tespit eden üyelerimize teşekkür ederim. Demokrasi işledi. CHP’nin üyeleri partisine, ilçesine ve devletine sahip çıktığını gösterdi. Mustafa Kemal Atatürk’ün isim verdiği Gazipaşa ilçesinin üyeleri demokrasi örneği sergilediler. Bu kapsamda hepsine teşekkür ediyorum. Seçilen üyelerimizi tebrik ediyorum.  Kongremiz 4 Aralık’ta yapılacak. Şimdiden ülkemize, ilçemize ve partimize hayırlı olsun. Süreç içerisinde gerekli değerlendirmeler yapılıyor. Adaylıkla ilgili açıklamayı bir hafta içinde yapacağım. Şu an acele etmeye gerek yok. Partimizin tabanı ile görüşmeler yapılır, değerlendirmeler gözden geçirilir” diye konuştu.