KOCABAŞ YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET ETTİ

CHP Gazipaşa İlçe Başkanı Bülent Kocabaş, Aydıncık Mahallesi Zeytindere Mevkii’nde ağaç katliamı yapıldığını iddia ederek yetkilileri göreve davet etti.

bülent-kocabaş-(2)

CHP Gazipaşa İlçe Başkanı Bülent Kocabaş, dün bir açıklama yaparak Aydıncık Mahallesi Zeytindere Mevkii’nde ağaç katliamı yapıldığını iddia etti. Bölgenin ağaç kesim sahası olduğunu ancak seyrekleştirme yapılmadan küçük, büyük tüm ağaçların kesildiğini ileri süren Kocabaş, yetkilileri göreve davet etti. Başkan Kocabaş şöyle konuştu : “Aydıncık Mahallesi Zeytindere Mevkii’nde daha önce Taşocağı yapılmak istenen bölgede, ağaç kesimi daha doğrusu ağaç kıyımı yapılmaktadır. Ağaç kesim sahası olarak tespit edilmiş olan bu bölgede, seyrekleştirme yapılmadan küçük büyük ağaçların hepsinin kesilmesi de dikkat çekicidir. Esas amacın ne olduğuyla ilgili kuşku uyandırmaktadır. Buradaki ağaçlar büyük değildir.”

“KONU İNCELENSİN”

Kesim sahalarında seyrekleştirmeler yapıldığını dile getiren Kocabaş, “Önümüzdeki dönemlerde dinlenme-mesire yeri, piknik alanı olarak ihtiyaç duyulacak nefes alınacak bir bölge. Yöre halkı ve Gazipaşa halkı bu durumdan çok rahatsız oluyor. Yöre halkı da bu kesime karşıdır. Çevresel Değerlendirme Yönetmeliği gereği kesim için yöre halkının görüşünün alınması gerekmektedir. Böyle bir görüş alınmamıştır. Karadağ gibi Gazipaşa’nın akciğerleridir bu bölge. Ağaç kesiminin biran önce durdurulmasını talep etmekteyiz. Sayın Kaymakamımız Kadir Ekinci ve Orman İşletme Müdürlüğünün bu konuyu incelemesini ve ağaç kesimini biran önce durdurmasını talep etmekteyiz. Ayrıca Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik ve tüm meclis üyelerinin, tüm siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının bu konuda hassas olmasını kamuoyu tarafından beklenmektedir” dedi.