MECLİS ÜYELERİ SOSYAL GÜVENCE İSTİYOR

Gazipaşa Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısında Meclis üyelerinin sosyal güvencesi olmadığını belirten Kemal Sarıyıldırım, bu konuda meclis üyelerinin imza açarak Antalya ve Ankara’ya iletmesini talep etti.

GAZİPAŞA Belediyesi Kasım ayı olağan Meclis toplantısı dün saat 14.00’te yapıldı. Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik başkanlığında yapılan toplantıya Meclis üyelerinin, MHP’li Veli Aslan’ın dışında tamamı katıldı. Toplantıda 5 gündem maddesi ve gündem dışı konular görüşüldü.

“DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Çelik, konuşmasında seçim sonuçlarını değerlendirdi.  Seçim sonuçlarının ülkeye hayır getirmesini temenni eden Çelik, “Daha çok çalışacağız” dedi. CHP Grup Sözcüsü İsmet Tok da seçimin ülkeye hayırlı olmasını temenni etti. MHP Grup Başkanı Nazmiye Özgörü de milletin iradesine saygılı olduklarını söyledi.

Konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi.  Belediye İmar planında otopark olarak görünen yerlerde geçerli olmak üzere zabıtanın kontrol sağlaması oy birliği ile kabul edildi.

“PROTOKOLDE ADAMDAN SAYILMIYORUZ”

Toplantıda konuşan AK Partili Belediye Meclis Üyesi Kemal Sarıyıldırım’ın meclis üyelerinin sosyal hakları üzerine verdiği dilekçe damgasını vurdu.

Protokolde bile adamdan sayılmadıklarını ve hiçbir sosyal güvencelerinin olmadığını belirten Sarıyıldırım, “Bu konuda Gazipaşa Belediye Meclis Üyeleri olarak girişimde bulunalım. Meclis üyelerinin bu taleplerini yazarak birer dilekçe ile Antalya’ya ve Ankara’ya iletelim. Bir kaza olsa Allah korusun bir sosyal güvencemiz yok. Olan arkadaşlarımız var olmayanlar var. Parası olmayan meclis üyesi, görevini layıkıyla yerine getiremez. Ankara’ya, Antalya’ya gitmesi gereken meclis üyesi aracının ve kendisinin masraflarını karşılayamazsa nasıl görev yapabilir. Bütün bunların dışında protokolde bile bir müdürden sonra geliyoruz.  Pasaporta bir vize alabilmek için bir hafta bekledim. Bizler seçilmiş insanlarız ama bizlerin hiçbir konuda güvencemiz ve yasal bir dayanağımız yok. Olması lazım biz bunu imzaya açıp düşüncelerimizi yazıp gönderelim” dedi. Sarıyıldırım’ın bu talebi tüm meclis üyelerinden kabul gördü.

İMAR KOMİSYON RAPORLARI GÖRÜŞÜLDÜ

  1. gündem maddesinde yer alan Beyrebucak Mahallesi’nde yapılacak olan imar tadilatı konusu komisyondan geldiği gibi onaylandı. Ardından Kadastro Müdürlüğü’nün verdiği, Meclisin son gündem maddesinde ise kadastro çalışmaları için bilirkişi seçimi görüşüldü. Mahalledeki her aileden bir kişi olmak üzere önerilen 6 kişinin bilirkişi olarak tayin edilmesine oy birliği ile karar verildi.

DİĞER KONULAR

Gündem dışı maddelere geçen Meclis, AK Partili Belediye Meclis Üyesi Kemal Sarıyıldırım’ın dilekçelerini görüştü. Sarıyıldırım’ın,  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in de Encümen Üyesi olduğu Türkiye Belediyeler Birliği’nin belediyelere hibe araç temininden belediyenin de yararlanması yönündeki talebi oy birliği ile kabul edildi.

TOK KOMİSYON RAPORLARINI İSTEDİ

CHP’li Meclis Üyesi İsmet Tok, Komisyon kararlarının ve gündem maddelerinin her ay meclis toplantısından önce MHP ve CHP meclis grup başkanlarına gönderilmesini talep etti. Belediye Başkanı Adil Çelik’in bu konuda talimat vermesiyle toplantı sona erdi.