“MEHDİYİM” DEDİ BABASINI ÖLDÜRDÜ

mehdiyim-dedi-babasını-öldürdü

Akoluk Mahallesi’nde kendisinin mehdi olduğunu söyleyen şizofren hastası Turgay Yıldız babası av tüfeğiyle başından vurarak öldürdü.

GAZİPAŞA’NIN Akoluk Mahallesi’nde yaşayan şizofren hastası Turgay Yıldız (49) aynı evde yaşadığı babası Şükrü Yıldız’ı (75) av tüfeğiyle başından vurarak öldürdü. Edinilen bilgilere göre olay dün saat 14.30 sıralarında meydana geldi. Öğretmen olarak çalıştığı sırada psikolojik sorunları ortaya çıkan ve şizofren teşhisi konan Turgay Yıldız, hastalığı nedeniyle malulen emekli oldu. Emekli olduktan sonra babası Şükrü Yıldız ve kardeşleriyle birlikte yaşayan Turgay Yıldız, görüş ayrılığı yaşadığı babasıyla sık sık kavga ediyordu.

BABA ŞÜKRÜ YILDIZ OLAY YERİNDE HAYATINI KAYBETTİ

Son günlerde babasıyla yaşadığı tartışmalar artan Turgay Yıldız, evde kimsenin olmadığı bir anda, abisinin ahırda sakladığı av tüfeğini alarak babasını başından vurdu. Babası olay yerinde ölen Turgay Yıldız, abisi Mustafa Yıldız’ı arayarak babasını vurduğunu, jandarmayı aramasını söyledi.

“ŞÜKRÜ YILDIZ’IN CENAZESİ ANTALYA ADLİ TIP KURUMU’NA GÖNDERİLDİ”

Abisinin jandarmaya haber vermesiyle birlikte olay yerine giden ekipler Şükrü Yıldız’ın cansız bedenini buldu. Turgay Yıldız göz altına alınırken Şükrü Yıldız’ın cesedi Gazipaşa Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Yapılan ön otopsinin ardından Şükrü Yıldız’ın cesedi detaylı otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Gazipaşa Devlet Hastanesi önünde babasının cenazesini almayı bekleyen Mustafa Yıldız, kardeşinin kendisini mehdi olarak gördüğünü söyledi.

“GİTTİĞİMDE CESEDİN BAŞINDA BEKLİYORDU”

Kardeşinin öğretmen olarak görev yaptığı yıllarda tarikatlara ilgi duymaya başladığını belirten Yıldız, “Kardeşim sürekli olarak dini programlar izliyordu. Buna tepki gösteriyorduk. Babam böyle şeyleri sevmezdi. Bu yüzden sürekli tartışırlardı. Ben de onları yatıştırır, kavga etmemelerini söylerdim. Son kez tartıştıklarında kardeşim ahıra sakladığım tüfeği bulmuş ve babamı öldürmüş. Gittiğimde babamın cesedinin başında soğukkanlı bir şekilde bekliyordu. Kardeşimin izlediği dini içerikli televizyon programlarını izliyordu. Özellikle Adnan Oktar’ın programlarına bakıyordu. Kardeşim bu programlar yüzünden kendisini mehdi zannetti ve babamı öldürdü” dedi.

“BABA KATİLİ TUTUKLANDI”

Gazipaşa Jandarma Karakol Komutanlığında psikiyatrist eşliğinde ifadesi alınan Turgay Yıldız,  bir gece gözaltında tutulduktan sonra bugün saat 10.00’da Gazipaşa Adliyesi’nde hakim karşısına çıkarıldı. İfadesi alınan Turgay Yıldız, tutuklanarak Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.