MUHTARLAR SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ

CUMHURİYET Mahallesi Muhtarı Mehmet Yıldız ve Güney Mahallesi Muhtarı Mehmet Tuncel, 1 Kasım Genel Seçimlerinin sorunsuz ve yüksek katılımla gerçekleştiğini söyledi.

“SEÇMEN ÇOK İLGİLİYDİ”

Konuyla ilgili açıklama yapan Yıldız, “Bu seçimde 2014’te yapılan yerel seçimden daha çok katılım oldu. Genel seçimlerde böyle bir seçmen ilgisi pek rastlanır bir durum değil. Bu bizi de şaşırttı. Oy oranı mahallemde arttı. Seçmen kağıtlarını almayan seçmenler bile takip ederek sabah erkenden oylarını kullandılar.  Bu seçimde 7 Haziran’dan da daha duyarlı seçmenler gördük. Bu da demokrasi adına bizi mutlu etti. Sakin huzur içinde seçim yapıldı. Memleketimiz ve insanımız için hayırlı olsun. Yalnız engelli vatandaşlar önceden engellilik durumlarını bildirmedikleri için sıkıntı yaşadı. Sonraki seçimde bu konuda vatandaşımızı daha iyi bilgilendireceğiz” dedi.

“KATILIM YOĞUN OLDU”

Güney Mahallesi Muhtarı Mehmet Tuncel de yaptığı açıklamada, “1 Kasım Genel Seçimlerinde 2 sandıkta 398 oy kullanıldı. Seçmenler çok ilgiliydi, ben de katılımın yoğun olması için kendi cebimden yol masraflarını karşılayarak mahallemize kayıtlı üniversite öğrencilerinin gelip oylarını kullanmasını sağladım. Mahallemde 255 oy AK Parti’ye, 37 oy CHP’ye ve 59 oy da MHP’ye çıktı. 28 kişi hastalık ve dışarıda çalışmalarından dolayı oy kullanamadı. Çok huzurlu bir seçim oldu, milletimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.