PİŞKİN’DEN ANLAMLI ZİYARET

ANTALYA İl Milli Eğitim eski müdürlerinden Fevzi Pişkin, Gazipaşa Manşet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hüseyin Şengöz’ü ziyaret etti. Pişkin, Manşet gazetesini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

20 yıl Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü yapan Fevzi Pişkin, Gazipaşa Manşet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hüseyin Şengöz’ü ziyaret ederek gazetenin hayırlı olması temennisinde bulundu. Şengöz’ün babası Ali Şengöz ile komşu ve çok samimi iki arkadaş olduklarını söyleyen Pişkin, Gazipaşa Manşet gazetesini takip ettiğini, ilçede böyle bir basın yayın organının kurulmasından dolayı da mutluluk duyduğunu belirterek, “Sayın Şengöz, benim evladım gibidir. Babası Ali Bey’le çok samimiydik. Bir gün birbirimizi görmesek ya onların mahallesine giderdik ya onlar bize gelirdi. Hüseyin kardeşimizin böyle bir işletmeye sahip olması, hem iş hayatında, hem yazılı basında arkadaşımın oğlu olması dolayısıyla bizi mutlu etti.

TATİLLERDE MEMLEKETİMİZE GELEBİLDİK

1975 yılında göreve başladığını ve uzun yıllar bürokraside görev yaptığını anlatan Pişkin, “Ak Parti İlçe Başkanı Yakup Pişkin benim kardeşimdir. 1992-1997 yıllarında o burada Gazipaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü iken ben de Antalya İl Milli Eğitim Müdürü idim. Antalya ‘da 80 yılına kadar müdürlük yaptım.  Daha sonra Isparta, Muğla’da milli eğitim müdürlükleri ve 4 yıl Antalya Belediye Başkan Yardımcılığı yaptım. Daha sonra Antalya tekrar Milli Eğitim Müdürlüğü görevine getirildim. Antalya’da ilk defa iki kez gelen müdür oldum ve ilk kez Antalya’da en uzun süre milli eğitim müdürü görevini yürüten kişi oldum. Meslek hayatımın büyük bir bölümü idari görevlerde geçti. Tabi iş yoğunluğu nedeniyle memleketimizden uzak kaldık ancak bayramlarda eş dost akrabaları ziyaret edebildik. Emekli olduktan sonra daha çok zaman ayırabiliyoruz. Bugün de Hüseyin evladımızı ziyaret ederek hayırlı olsun demek için geldik. Kendisine başarılar diliyorum” dedi. Şengöz de ziyaretten dolayı Pişkin’e teşekkür etti.