ŞEHİTLER İÇİN DUA EDİLDİ

TÜRK Sağlık Sendikası Gazipaşa Temsilciliği tarafından, bayanların katıldığı Mevlüt programı düzenlendi. Vatan için canlarını feda eden ve son günlerde terör saldırılarında şehit olan kamu çalışanları ve tüm şehitler için Mevlüt okutularak dualar edildi.

ŞEHİTLER-İÇİN-DUA-EDİLDİ-2

Cumartesi günü, saat 19.30’da Türk Eğitim Sen binasında okutulan Mevlüt programına, Türk Sağlık Sen İlçe Başkanı Ayşe Salman, yönetim kurulu üyeleri, MHP Kadın Kolları Başkanı Zahide Doğan ve yönetim kurulu üyeleri, MHP Belediye Meclis Üyesi Nazmiye Gül Özgörü, MHP İlçe Başkanı Mehmet Yüksel’in eşi Zerrin Yüksel ve MHP İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin eşleri ile partili partisiz kadınlar katıldı.

“16 ŞEHİT VERDİĞİMİZ GÜNDEN BERİ YASTAYIZ”

Şehit asker, sağlıkçı, polis ve tüm kamu çalışanları için dua ettiklerini belirten Ayşe Salman, “Tüm şehitlerimiz için dua ettik. Her gün şehit haberleri alıyoruz. Biz burada nefes alıyorsak, onların varlığıyla alıyoruz. Biz faaliyetlerimizi onların sayesinde yapıyoruz. İçimiz sızlıyor, yüreklerimiz yanıyor, acımız çok büyük. Bizler 16 şehit verdiğimiz günden beri yastayız. Şehitlerimizin arkasından geride kalan çok acılı aileler var, çocukların daha doğmadan babaları şehit oluyor. Türk Sağlık Sen olarak bizim elimizden gelen de onlara dua etmek. Davetimize katılarak burada bulunan herkese ve emeği geçen, katkıda bulunan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah Allah dualarımızı kabul eder” diye konuştu. Okunan duaların ardından katılımcılara Aşure ikramında bulunuldu.