ÜLKÜ OCAKLARI FAALİYETLERİNİ ANLATTI

GAZİPAŞA Ülkü Ocakları Başkanı Murat Özgen ve Yönetim Kurulunun Basından Sorumlu Üyesi Tuğşat Ertuğrul Kileci, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Murat Özgen’in görevde bulunduğu son 15 ayda yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Özgen ve Kileci, basın mensuplarına verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

ÜLKÜ-OCAKLARI-FAALİYETLERİNİ-ANLATTI-2

Toplantıda Konuşan Başkan Özgen, 15 aydır görevde olduğunu ve bu süre zarfında yaptıkları her türlü etkinliğe basın mensuplarının ilgi gösterdiğini ve geniş yer verdiğini belirtti. Bunun kendileri için mutluluk verici olduğunu belirten Özgen, basın mensuplarıyla birlikte gelecek zamanlarda daha güzel etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi.

Özgen’in ardından söz alan Ertuğrul Kileci, Ülkü Ocakları’nın tüm Türkiye’de olduğu gibi Gazipaşa’da da sosyal faaliyetlerle, milli ve manevi günlerde, yardımlaşma ve dayanışma kampanyalarıyla, yaptığı yürüyüş ve faaliyetlerle gündeme geldiğini söyledi. Yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi veren Kileci, “Murat Başkan’ın atanmasından sonra tüm liselerde seminer programlar yapılıyor. Normal ve dini eğitimler, sosyal kültürel seminerler veriliyor. Konusunda uzman büyüklerimiz bu seminerleri veriyor. Motosiklet sürücülerine kaza anında ciddi yaralanmalarının olmaması için kask dağıttık. Yemek ve eğlence programları düzenledik. Her yıl olduğu gibi yardımlaşma ve dayanışmayı arttırmak adına öğrencilerin harç paralarını yatıramadığı dönemlerde harç paralarını yatırdık. Birbirimize dayandık. Kurban derisi topluyoruz. Bunları yardıma muhtaç öğrencilere burs ve kırtasiye malzemesi olarak yardım yapıyoruz. Taşralarda köylerden gelen öğrenciler dışarıda yemek yiyor. Davamıza gönül vermiş ablalarımızın yardımıyla öğlenleri ocakta yemek veriyoruz. Teröre lanet mitingleri yapıyoruz. Sadece sosyal faaliyet olarak kalmadık. Güçlü bir konser yapmak istedik ama rahmetli Kazım Can hocamızın vefatı nedeniyle konserimizi iptal ettik. İnşallah ülkemiz yeniden huzuru bulduğu zaman güçlü bir konser düzenleyeceğiz. Kan bağış kampanyaları düzenledik” dedi.

OLAYLARLA İLGİMİZ YOK

Ülkü Ocakları Türk milletinin omur ilikleri, sinir sistemleri olduğunu belirten Kileci teröre lanet mitinglerinde yaşanan asayiş olaylarıyla Ülkü Ocaklarının bir ilgisi olmadığını söyledi. Kileci, Bizler vatanına milletine sevdalı gençler yetiştirmek için kurulmuş bir teşkilatız. İlçemizde son zamanlarda işyerleri taşlandı, otobüsler durduruldu. Bizim ve arkadaşlarımızın bu tür olaylarla uzaktan yakından ilişkisi yoktur. Biz Gazipaşa’nın son sözü son yumruğu olacağız. Biz son yumruğumuzu milletimizle birlikte hareket ettiğimiz zaman vuracağız. Yeni dönemde çok daha güzel projelerle ilçe halkımızın karşısına çıkacağız” diye konuştu.