Windows 95, Tam 20 Yaşında!

Microsoft’un bir zamanlar en iyi ve efsane işletim sistemi olan Windows 95, geçtiğimiz 24 Ağustos’ta tam 20 Yaşına bastı.

1995 Yılında piyasaya sürülen ve tam anlamıyla yeni bir çağ başlatan Microsoft’un o zamanların en iyi işletim sistemi Windows 95, tanıtıldığı sırada Bill Gates ve şirketin diğer yetkilileri ile stant yani sunum alanında “Start Me Up” şarkısı ile korkunç bir performansla dans etmişlerdi. Şimdi ise Windows 95’in 20. Yılına özel, Windows Store’da “Start Me Up” şarkısı ücretsiz olarak indirilebilir hale geldi.

1995 Yılından bu yana tam 7 Milyon satmış Windows 95’de Solitaire, Hearts, FreeCell ve Minesweeper (Mayın Tarlası) gibi efsane olmuş küçük oyunlar mevcuttu. Devlet dairesinde çalışan dedelerimizin bilgisayarlarında bulunan bu oyunlar özellikle de Mayın tarlası ve Pinball bizleri resmen çıldırtıyordu. Halen çözemediğimiz evrak çantasını da unutmamak lazım. Bill Gates ve ekibinin “Start Me Up” şarkısı ile gösterdiği korkunç dans performansını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu korkunç danstan sonra aşağıdan Windows 95’in ilk tanıtımını izleyebilirsiniz.