30 KİŞİ İSTİHDAM EDİLDİ

İŞKUR’un Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında ilçemizde 30 kişi istihdam edilecek. Milli Eğitim İlçe Müdürü Aktaş, İŞKUR tarafından ilerleyen günlerde 20 personelin daha alımının yapılacağını söyledi.

İLÇE Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş, İŞKUR’un Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında ilçemizde 30 kişinin istihdam edileceğini söyledi. İŞKUR’a 184 kişinin başvuru yaptığını belirten Aktaş, “Ancak İŞKUR’un bize 30 kontenjanı var. 30 kişiyi mülakat komisyonumuzun takdirine göre seçtik. Önceki gün itibariyle ilan ettik. 30 asil 15 yedek personel belirledik. Bunlar bugün itibariyle evraklarını tamamlıyorlar. Yarın SGK girişlerini yapacağız. 15’i itibariyle de okullarındaki işlerine başlayacaklar. Okullarımızın hizmetli ve temizlik ihtiyacını bu şekilde karşılamış olacağız” diye konuştu.

BAYANLAR TERCİH EDİLDİ

Başvuru yapanların yüzde 90’ının bayan, yüzde 10’unun erkeklerden oluştuğunu hatırlatan Aktaş, temizlik işlerine bayanların daha yatkın olmasından dolayı tercih edildiğini ifade etti. Geçen yıl da aynı şekilde İŞKUR tarafından 32 personel alımı yapıldığını belirten Aktaş, “Bu yıl 20 personel daha verilecek.  Önümüzdeki günlerde bu konuda açıklama yapacağız. Onların da alımının yapılmasıyla birlikte her okulumuzda iki personel çalışacak” dedi.

“BİR İLKİ DAHA GERÇEKLEŞTİRDİK”

Öte yandan geçtiğimiz günlerde yapılan taşıma ihalesiyle ilgili bilgi veren Aktaş, ihalenin sonuçlanmasının ardından 896 öğrencinin taşımasına başlandığını kaydetti. Aktaş, “Taşıma 50 araç tarafından yapılacak. Antalya’da ilk lise taşıma ihalesi yapan ilçeyiz. Diğer ilçeler halen planlamalara devam ediyor. Geçen sene lise taşıma ihalesi 10 Kasım’da başlamıştı. Bu yıl 12 Ekim’de başladı. Hemen hemen 1 ay öncesine çektik” diye konuştu.