BELEDİYEDEN TURİZM ATAĞI

Gazipaşa Belediyesi, Gazipaşa’nın doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtıldığı kitapçıkları Gazipaşa Alanya Havalimanı’nda yerli ve yabancı turistlere dağıttı.

gazipasa-turizmGAZİPAŞA Belediyesi Türkçe, Rusça, İngilizce ve Almanca olmak üzere Gazipaşa’nın tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtıldığı 15 bin adet kitapçık bastırdı. Kitaplar, ilçenin turistik ve ören yerlerinin yanı sıra Gazipaşa Alanya Havalimanı’nda da dağıtılmaya başlandı. Gazipaşa’nın tanıtımında Gazipaşa Havalimanı’nın öneminin altını çizen Belediye Başkanı Adil Çelik, “Dört dilde yayınlanan bu kitapla ilçenin turistlere tanıtılmasını amaçladık.

İlçemizin güzelliklerini Gazipaşa Havalimanı’na gelen yerli ve yabancı turistlere tanıtmak amacıyla havalimanımızda bir stant açtık.  Havalimanımıza günde 4 bin yolcu geliyor,  20-21 uçak iniyor. Şu anda Gazipaşa Havalimanı’na gelen turist, bu kitapçık sayesinde ilçemiz hakkında bilgi alıyor. İlerleyen zamanlarda bu gibi tanıtım faaliyetlerine devam edeceğiz.  Gazipaşa Havalimanı’na gelen ve buradan Alanya’ya da Anamur’a giden insanlar Gazipaşa hakkında bilgi sahibi olsun ilçemizi tanısın istedik” dedi.