“ONLAR MUHATABIM OLAMAZ”

Gazipaşa Belediyespor Asbaşkanı Hüseyin Şengöz, Paşalar Taraftar Grubu tarafından kendisine yöneltilen istifa çağırılarına sert dille yanıt verdi. Şengöz, Paşalar 1973’e “Onlar benim muhatabım olamaz, maşalık değil, paşalık yapın” dedi.

PAŞALAR Taraftar Grubu’nun istifa çağırılarını set dille eleştiren Gazipaşa Belediyespor Asbaşkanı Hüseyin Şengöz, Bölgesel Amatör Lig’e çıkmayı herkesten çok istediğini dile getirdi. Son haftalarda üzerlerinde karabulutlar dolaştığını belirten Şengöz, “Bu haftaki galibiyetimiz bize ilaç gibi geldi. Sayın Gazipaşa Belediyespor taraftarı, hiç merek etmeyin, bu takımın Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) çıkmasını ben herkesten çok istiyorum. Biz bir turnuva takımı değiliz, mahalle takımı değiliz. Biz süper amatörde oynayan, yarı profesyonel bir takımız. Adımız amatör ama 50 bin nüfuslu bir ilçeyi temsil ediyoruz” dedi.

“BU TAKIMIN BİR YÖNETİM ŞEKLİ VARDIR”

Takımın yönetim kurulu ile yönetildiğini vurgulayan Asbaşkan Şengöz, “Bu takımın resmi bir başkanı, resmi bir asbaşkanı, resmi bir teknik direktörü vardır. Bütün kararları yönetim kurulu olarak biz alıyoruz. Toplantılarımızı ve kararlarımızı basına kapalı yapıyoruz. Basınla paylaşmadığımız konuşmaları, taraftarlarla hiç paylaşmayız. Sizi bu takıma bu kadar yaklaştırmakla hata yapmışız” diye konuştu.

“EY PAŞALAR SİZ KİMSİNİZ?”

Spor kulübü taraftarlarının, takımına tribünde destek vermedi gerektiğini sözlerine ekleyen Şengöz, “Taraftar, futbolcunun alacağı ve vereceği ile uğraşmaz. Ey Paşalar siz kimsiniz ya? Bu takımın alacağını vereceğini soruyorsunuz. Gelirsiniz tribüne takımı desteklersiniz. Kusura bakmayın ama geçen yılda aynı şeyi yaptınız. Erdemspor maçının yarısında rakip takıma destek verip, takımın moralini bozdunuz. Bu yıl takımın asbaşkanını protesto ederek takımın moralini bozduğunuzun farkında mısınız?” ifadelerini kullandı.

“BİZ BURADA BİR NÖBETÇİYİZ”

Takımda herkesin zamanı gelince gelip gidici olduğunu belirten Şengöz, “Bu takım ne asbaşkanın nede başkanındır. Bu takım Gazipaşa halkınındır. Biz burada bir nöbetçiyiz. Hüseyin Şengöz’ün gitmesi neyi değiştiriyor? Sizin gönlünüz hoş olabilir. Ama bu takım ben gidersem şampiyon olamaz” dedi.

“MAŞALIK DEĞİL, PAŞALIK YAPIN”

Kimsenin takımın moralini bozmaya hakkı olmadığını söylen Asbaşkan Şengöz, “Son iki hafta kalmış, birilerine maşalık yapmanın hiçbir anlamı yok. Yapacaksanız maşalık değil, paşalık yapın. Takımının arkasında dim dik durun bu takım başarılı olsun. Bu takımı şampiyon yapmak için destek olun. Bu takımın asbaşkanını istifaya davet etmekle, bu takımının moralini ne kadar bozduğunuzu biliyor musunuz? Kimsiniz siz? Bir dernek misiniz? Sivil toplum örgütü müsünüz de gazeteler çıkıp açıklama yapıyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

“BİR SÖZÜMDE BASINA”

Yerel medyada Gazipaşa Belediyespor’a destek verilmediğini vurgulayan Gazipaşa Belediyespor Asbaşkanı Hüseyin Şengöz, “Birileri çıkıp sokakta açıklama yapıyor onu manşet yapıyorsunuz. Ama takım şampiyonluğa gidiyor, hiç haber yazmıyorsunuz. Birileri çıkmış Cuma günü açıklama yapmış, onu manşet yapıyorsunuz, Pazar günü oynadığımız ve kazandığımız çok önemli maçın haberini dahi yapmıyorsunuz. Bu takıma sizde kötülük yapıyorsunuz. Şurada iki maçımız kaldı. Bu maçları kazanıp şampiyon olacağız. Bunu en çok da ben istiyorum” diye konuştu.

“BİZ HOCAMIZDAN MEMNUNUZ”

Alınan kararların tek sorumlusu olmadığını belirten Şengöz, “Biz birilerine açıklama yapmak zorunda değiliz. Haddini bilmeden bize hesap sormaya kalkanlara benim futbolcularım en güzel cevabı veriyor. Biz Kulüp Başkanımız Adil Çelik’ten başka kimseye açıklama yapmayız. Biz zaten ona gerekli raporları sunuyoruz. Biz bu kararları hocamızın bize verdiği raporlar doğrultusunda alıyoruz. Bir tane haddini bilmez çıkıyor, ‘bu takımdan ya ben ya da hoca gidecek’ diyor. Biz hocamızdan memnunuz. Tabi ki biz hocamızın dediğini yapacağız. Hocamız başarısız olursa sezon sonunda oturur konuşuruz. Yönetim başarısız olursa, sezon biter kongreye gider bizde görevi bırakırız. Bugün bakıyorum, göreve davet edilen kişi, geçmişte takımdan kaçarak görevi bırakmıştı” şeklinde konuştu.

“TAKIMIN MORALİNİ BOZAN KİŞİLERİ KINIYORUM”

Gazipaşa Belediyespor’un gerçek taraftarını son maçta gördüğünü dile getiren Asbaşkan Şengöz,  “Sayıları 20-25’i geçmeyen, yaşları 15’i geçmeyen, kale arkasına gidip, çirkin tezahürat yapan, takımın moralini bozan kişileri kınıyorum. Kimsenin gazına gelmeyin, bu takımın gerçek taraftara ihtiyacı vardır. Önümüzde ki iki maçı da kazanıp bu yıl en kötü Play-Out oynayıp BAL’a çıkacağız. Bu güne kadar Play-Off’a dahi çıkamayan bu takımı, buraya kadar getiriyoruz. Birilerinin gazına gelip 15-20 kişilik bir grup bu takımı protesto edemez. Bu takıma kimse kötülük yapamaz. Kötülük yapanın hesabını da sorarız” dedi.

“HEPSİNE TAZMİNAT DAVASI AÇIYORUM”

Sosyal medya üzeriden yapılan saldırı ve küfürleri gerekli mercilere bildirdiğini söyleyen Şengöz, “Benim şahsıma küfürler ediliyor, sanal alemden yazılar yazılıyor, onların hepsini savcılığa verdim. Bunlar hakkında suç duyurusunda bulundum, bunları affetmeyeceğim ve hepsine tazminat davası açıyorum. Hiç kimse sahsım üzerinde karalama yapamaz. Ben görevimi yapıyorum, yapmaya da devam edeceğim. 3-5 kişin istifa demesi ile görevi bırakmam, onlara pabuç bırakacak adam da değilim.  Ben karda kışta bu takımla birlikte oldum.  Olmaya devam edeceğim. Benim tek bir amacım var; Gazipaşa Belediyespor’a şampiyonluk yaşatmak. Bunun için gecemi gündüzüme katıyorum. İşlerimden ve ailemden fedakarlıklar yapıyorum” ifadelerini kullandı.

“BENİM FUTBOLCULARIM KARAKTERLİ”

Futbolcuların, maçta Paşalar Taraftar Grubu’nun çağırışlarına cevap vermemesine de değinen Şengöz, “ Oyuncalar maçta ‘korkularından dolayı biz çağırınca gelmedi’ demişler. Sen o oyuncuların başkanına haddini bilmeden saldırırsan ve çirkin tezahürat yaparsan, istifaya davet edersen, benim karakterli futbolcularım size dönüp bakmaz. Ben kimseye taraftara gitmeyin demedim. Daha önce siz çağırınca gittikleri zaman ben mi gönderiyordum?” dedi.

“EY GAZİPAŞA HALKI 2 HAFTAMIZ KALDI”

Gazipaşa halkından son iki maç için destek isteyen Şengöz, Gazipaşa halkının Paşalar 1973’e itibar etmemesini istedi. Şengöz, “Son sözlerim şudur, ey Gazipaşa halkı 2 haftamız kaldı. Size şampiyonluk yaşatmak için var gücümüzle savaşacağız. Futbolcularımız inançlı. İçimizden düzenimizi bozanları temizledik. Dim dik ayaktayız. Bu takım şampiyon olacak.  Takımın gerçek taraftarı olmayanlara itibar etmeyin, bu takıma saldıran kişileri taraftar olarak görmüyorum. Onları kesinlikle muhatap almıyorum. Bu takımın gerçek taraftarları Gazipaşa Belediyespor taraftarıdır. Benim için Paşalar diye bir şey yoktur artık” şeklinde konuştu.

ONLAR-MUHATABIM-OLAMAZ-2