KLİMA DOLANDIRICILARINA DİKKAT!

Gazipaşa Arçelik ve Beko Yetkili Servis sahibi Üzeyir Özer, son günlerde meydana gelen klima dolandırıcılığına karşı, Gazipaşa halkının dikkatli olmasını istedi.

TÜRKİYE’NİN önde gelen şirketlerin ismini kullanarak kendilerini yetkili servis olarak tanıtan dolandırıcılar bakım ya da tamir karşılığı insanların parasını alarak hiçbir iş yapmadan kayıplara karışıyorlar. Şirket numarası olarak bilinen 444’lü numaraların artık cüzi bir ücrete herkes tarafından satın alınabiliyor olması da dolandırıcıların işini kolaylaştırıyor. 444’lü telefon numarası satın alıp bu numarayı resmi bir firma ismiyle internet siteleri aracılığıyla servis eden dolandırıcılar, resmi şirketi aradığını sanan vatandaşları dolandırıyorlar. Son günlerde Gazipaşa’da da bir çok kişinin bu yöntemle dolandırıldığı öğrenildi.

“VATANDAŞLARIMIZ DİKKATLİ OLSUN”

Konu hakkında açıklama yapan Üzeyir Özer, “Antalya’da bir şebeke var, Gazipaşa için dolaşıyor. Telefonla vatandaşları arayıp kampanya olduğunu söylüyorlar. Klima bakımının cüzi miktarlarda yapacaklarını belirtip vatandaşların evlerine giriyorlar ve klimanın kartında tozlanma var, gazı bitmiş vs gibi bahanelerle vatandaşların 150-200 TL’sini alıp kayıplara karışıyorlar. Vatandaşlarımız bu insanlara kanmasın, dikkatli olsunlar” dedi.

“MAĞDUR OLAN ÇOK KİŞİ VAR”

Gazipaşa’da da birçok kişinin mağdur olduğunu dile getiren Özer, “Bu kişiler bize gelip soruyorlar. Böyle bir şey var mı diye. Gazipaşa’da çok sayıda bu durumdan mağdur olmuş insan var ve bu şebeke hala Gazipaşa’da dolaşıyor” şeklinde konuştu.