“BORÇTAN KORKMAYIN”

Gazipaşa Belediyesi Nisan ayı Meclis Toplantısı, dün saat 14.00’te Gazipaşa Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantı Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik başkanlığında, tüm üyelerin katılımı ile yapıldı.

BELEDİYE Meclisi açılış konuşmalarını yapan Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik ve parti sözcüleri, ülkede meydana gelen olaylardan dolayı,  daha sakin ve barış içinde yaşayan bir Türkiye, temennisinde bulundular. 2014 yılının ilk toplantısından sonra 2. Yılını dolduran Belediye Meclis Toplantısı’nda; Plan ve Bütçe Komisyonu seçimi, İmar Komisyonu seçimi, Encümen seçimi, Meclis Katibi seçimi, 1. ve 2. Başkan Vekili seçimi yapıldı. Toplantıda, Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik’in 2015 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü. Tüm üyelere verilen Faaliyet Raporunu inceleyen Meclis Üyeleri, Başkan Çelik’e yapılan hizmetler doğrultusunda geçerli not vererek eksik olan noktalarda da önerilerde bulundular.

“SORUN OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM”

2015 yılı Faaliyet Raporu görüşmesinde Belediyenin borçları konusunda eleştirilere cevap veren Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, “Arkadaşlar borç artmış gibi görünüyor, 4,2 milyon TL kombiye kredi çektik. Aylık 132 bin TL buna ödüyoruz. Aldığımız araçların toplamı, gelecek olanlarla 4,7 milyon TL. Artı, bizim dönemimizde büyük arsa satışı yapmadık. Daha önceki dönemde 2 tane büyük arsa satışı yapılmış. Bizim yaptığımız; yolları, köy konaklarını, döktüğümüz sıcak asfaltları, aldığımız araçlara bakıldığı zaman, kısaca son 2 yılda yaptığımız hizmetlerle baktığımız zaman arada görünen rakamlar çok büyük bir rakamlar değil. Yani borç, ticaret yapan insanda da var, hizmet yapan belediyede de var. Dolayısı ile bunların çok sorun olacağını düşünmüyorum” diye konuştu

“YER SATMANIN ÇOK MANTIKLI OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM”

Çekilen kredilerin yüzde 65’inin geçmişle ilgili olduğunu belirten Çelik, “Biz istesek bu borçları bir satışla kapatır,  artıya da geçeriz ama vakti ve zamanı gelemden yer satmanın çok mantıklı olduğunu düşünmüyorum. 2014’te 11 milyona satılan sahil, şu anda 40-50 milyonu herkes veriyor. Biz biraz bekleyelim, sorunları bitirelim, otellerin temelini atalım, ondan sonra daha büyük rakamlara satalım, çünkü bu para Gazipaşa’nın parası. Dolayısı ile o 3-4 milyon yükselmeyi ben bunlara bağlıyorum” dedi.

“HEM BORÇLARI ÖDEYECEĞİZ HEM DE HİZMET YAPACAĞIZ”

Çok yoğun bir çalışma içindeyiz. 29 Nisan’da 100 bin ton sıcak asfalt ihalesine çıkıyoruz. Bu yaklaşık olarak bizim için köy yollarına 120 km sıcak asfalt demek. Arkadaşlar borcumuz artabilir, biz buraya belediyenin borçlarını bitirip de bir iş yapmamaya gelemedik. Hem borçları ödeyeceğiz hem de hizmet yapacağız. Gazipaşa Belediyesi’nin borçsuz dönemleri çok yakın” ifadelerini kullandı.

“BORÇTAN KORKMAYIN”

Çelik, “Ben şunu diyeceğim,  burada ticaret yapanlar var. Borç yiğidin kamçısıdır. Şundan korkun: Paraları alıp da, çarçur ediyorsak o zaman tehlike ama biz paraları alıp da, borcumuzu zamanında ödüyorsak, köylerimize 120 Km asfalt yapıyorsak, köy konakları yapıyorsak, sahili yapıyorsak, deniz yolunu yapıyorsak, Beyrebucak’a, Koru’ya, Kahyalar’a, Karalar’a sıcak asfalt dökeceksek borçtan korkmayın” şeklinde konuştu.

“ADALETLİ 18 YAPMAK HER BABA YİĞİDİN HARCI DEĞİL”

18 uygulamaları hakkında da konuşan Başkan Çelik, “18 yapmak çok kolay değil. Hele hele adaletli 18 yapmak her baba yiğidin harcı değil. 18’i herkes yapabilir. Çok hızlı 18 yaparız ama insanların hakkını yiyip, adaleti korumayıp 18 yapmaktansa; adaletli bir şekilde 18 yapacağız. Herkesin yeri yerinde kalacak. Önceki dönemde yapan 18’lerin yüzde 70’i bozuldu. Bizim bildiğimiz insanlar yürür ama araziler yürümüş, farklı faklı yerlere gitmiş. Biz tüm Gazipaşa’da genel revizyon çalışmasına girdik. A sınıfı plancı ile görüşüyoruz. Tüm verilerimizi verdik. İlerleyen günlerde bunu sizlerle açıklayacağız” şeklinde konuştu.

Dün gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’nda yapılan seçimlerde, İmar Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Encümen üyesi ve 1. ve 2. Belediye Meclisi Başkan Vekili seçildi.

Yapılan seçim sonucunda, İmar Komisyonuna şu isimler seçildi. Ak Parti Grubu’ndan; Mustafa Avcı, İbrahim Tuncer ve Ahmet Büyükakça. CHP Grubu’ndan Şema Şenli, MHP Grubu’ndan; Nazmiye Gül Özgörü.

Plan ve Bütçe Komisyonuna seçilen isimler; Ak Parti Grubu’ndan; Semra Yalçın Bilgiç, Tevfik Karav ve Mustafa Avcı. CHP Grubu’ndan; Şevket Gülcan, MHP Grubu’ndan; Mahmut Baş.

Encümen üyesi olarak da; Tevfik Karav ve Eşref Özdemir seçildi. Meclis katipliğine Şevket Gülcan ve Semra Yalçın Bilgiç, Meclis 1. Başkan Vekili olarak Ahmet Büyükakça, 2. Başkan Vekili olarak da Mahmut Baş seçildi.

ZIYARETIMIZE-GELDILER-2