Hacı Adayları İçin Antalya’da Seminer Verildi

Antalya genelindeki Hacı adayları için Serik’te seminer verildi. İlçe Müftü Vekili Ali Patır tarafından verilen seminerde Hacı adaylarının yolculuk ve ibadet sırasında dikkat etmeleri gereken konular anlatıldı.

ANTALYA genelindeki bu yıl Hacca gidecek Hacı adayları için Korkuteli, Antalya, Serik ve Manavgat’ta iki gün seminer verildi. Diyanet Antalya 4. Kafile Başkanı olarak Serik’teki seminere konuşmacı olarak katılan Patır,

Bu organizasyondaki başlıca amacımız Hacı adaylarımızın birbiriyle tanışması ve çıkacakları kutsal yolculukla ilgili bilgi edinmeleriydi. Bu bağlamda Diyanet İşleri’nin düzenlemiş olduğu seminerlerimizi gerçekleştirdik. Hacı adaylarımıza yolculuk hakkında aydınlatıcı bilgiler verdik. Yolculuk sırasında dikkat etmemiz gereken hususları hatırlattık. Ne zaman Suudi Arabistan’a edileceği, yolculuk ve konaklama aşamaları ile Hac ibadetinin yerine getirilmesi hakkında bilgi verdik. Hacı adaylarının birbiriyle tanışmasını da amaçlayan toplantıda hacı adaylarının soruları da cevaplandırıldı dedi.

Müftü Vekili Ali Patır
Müftü Vekili Ali Patır

İLÇEMİZDE 10 HACI ADAYI VAR

Dün ilk kafilenin yola çıktığını hatırlatan Patır, ilçemizde Hacca gidecek olan Hacı adaylarının üç ayrı kategoride olduklarından aynı gün Hac yolculuğuna çıkmayacaklarını söyledi.  Hacı Adayları için 4 Eylül Cuma günü  Cuma Namazı’nın ardından bir uğurlama merasimi düzenleyeceklerini belirten Patır bu merasimle Hacı adaylarının kutsal topraklara yolcu edileceğini bildirdi.