“ÜLKE YÖNETİMİNE GELECEĞİZ”

Gazipaşa İlçe Örgütünü ziyaret eden, CHP Antalya İl Başkanı Semih Esen ve yönetim kurulu üyeleri, dün saat 10.00’da, İlçe Başkanı Ömer Güven ve çok sayıda partili tarafından karşılandı. Partililere hitap eden Esen ülke yönetimine geleceklerini belirtti.

ULKE-YONETIMINE-GELECEGIZ-2

ZİYARETTE açılış konuşmasında partililere hitap eden İlçe Başkanı Güven, hükümete yüklendi. İktidarın yalan, şantaj, baskı ve saray entrikaları üzerinde durduğunu dile getiren Güven, “Yolsuzluk ve hırsızlığı ilke edinen, Suriye’de yüz binlerce kişinin ölümüne, milyonlarca kişinin göç etmesine neden olan çatışmalardan birinci derece sorumludur. Türkiye’yi bir din devleti haline getirmiştir. Topluma ait bütün zenginlikleri; kamu işletmelerini, yeraltı ve yerüstü kaynaklarını, ormanlarını deniz kıyılarını her şeyi bir takım holdinglere peşkeş çekmiştir. Ülkeyi çözüm süreci adı altında yürütülen ikiyüzlü bir pazarlık sürecinin ardından kanlı bir hesaplaşmaya sürüklemiştir. Ak Parti ülkeyi yönetememekte, karanlık bir uçuruma sürüklemektedir. ABD komplolarına, askeri darbelere, cemaatçi çözümlere, etnik mezhepsel savaşlara, kaos planlarına hayır. Ak Parti’yi iktidar yapanların, ona zamanında destek olanların, onu halkın elinden kurtaranların, Türkiye’nin geleceğini belirleme hakkı yoktur. Türkiye’nin geleceği halkın elindedir” dedi.

“AKP’NİN GİDECEĞİNE DAİR HER TÜRLÜ İŞARET VAR”

Ülkenin zor bir süreçten geçtiğine dikkat çeken CHP Antalya İl Başkanı Semih Esen, “Bugün ekilen bu sorun tohumları, ileride daha ağır bedellerle biçilecek. Amerika 1991 yılında Irak’ı işgal etti. Sene 2016 aradan 25 yıl geçti. Ne bölgede ne de Irak’ta huzur kalmadı, terör bitmedi. Bugün yaşadığımız hiçbir şey, yarın iktidar değiştiğinde düzelmeyecek. Ülke olarak 2002’de bıraktığımız yerden devam etmeyeceğiz.  Yapacağımız mücadele çok daha sert, çok daha çetin olacak. Şuanda biliyoruz ki, Ak Parti gidecek. Gideceğine dair her türlü işaret var” dedi.

“BATMAKTA OLAN ÜLKENİN YÖNETİMİNE GELECEĞİZ”

Hükümetin, kalan kredisini 1 Kasım seçimlerinde kullandığını dile getiren Esen, CHP’nin ülke yönetimine geleceğini belirtti. Esen, “Artık uluslararası siyasette, burada İslami kökenli bir politikanın yürümediğinin farkına vardı, bundan vazgeçti. Biliyoruz ki halkın da dayanacak gücü kalmadı, bıçak kemiğe dayandı. En son kalan kredisindeki bakiyeyi de Kasım seçimlerinde harcadı, ama daha alacak nefesi, dayanacak gücü kalmadı. Ak Parti giderken geldiğinde düzelmekte olan bir ülke bulduğu gibi, batmakta olan bir ülke bırakacak. Maalesef biz her zamanki gibi, parti olarak şansız bir şekilde ama devlet sorumluluğuyla, vatan sevgisiyle, batmakta olan ülkenin yönetimine geleceğiz. Ama koalisyon ama tek başına, ancak biz geleceğiz, biz olacağız o yönetimde. Bir dönem sonrasında Ak Parti yok. Bizi çok zorlu bir dönem bekliyor” diye konuştu.

“BİZİ BEKLEYEN YÜK AĞIR”

Kardeşçe el ele hareket etmeleri gerektiğini vurgulayan Esen, parti içi kavgaların son bulması gerektiğini belirtti. Esen, “Hep beraber kardeşçe, el ele bizi bekleyen yüke hazırlanmamız lazım. Bizi bekleyen yük ağır. Biz gene eski alışkanlıkları devam ettirmemeliyiz. Bu partinin kavgayla kaybedecek zamanı kalmadı. Bu kavgaların hiçbir zaman bir daha tekrarlanmamak üzere gömülmesi lazım. Ben gömdüm, herkes de gömdü. Partide şuanda birkaç istisnai psikolojik vaka dışında huzur ortamını bozan da kalmadı. Benim kendime ve sizlere, partime güvenim tam. Bu ağır yükü, bu mevtayı yeniden diriltip,  hayata kazandıran da biz olacağız. Onun onurunu yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

“BELKİ GAZİPAŞA’DA BİLE ONLARCA TERÖRİST VAR”

Sorunların bir an önce bitirilmesi gerektiği üzerinde duran Başkan Esen, “Sorunların bitirilmemsi durumunda, Suriyeliler gibi kendisine yaşayacak yer arayan insanlar olarak, sağa sola kaçışmak zorunda kalacağız.  Kapımızın ucunda, emin olun kapımızın ucunda. Çok ciddi istihbaratlar var. Antalya’nın her yerinde, belki Gazipaşa’da bile onlarca terörist var. Bilmiyoruz, tanımıyoruz.  Çok üzüntülü ve sıkıntılı dönem bizi bekliyor. Ama ben bu milletin büyük bir millet olduğuna inanıyorum. Küllerinden yeniden doğmaya antrenmanlı, defalarca düşmüş çıkmıştır. Bu da bize kolay gelir,  biz bu badireyi de atlatırız” dedi.

“SORUN SADECE AK PARTİ’NİN GİTMESİ SORUNU DEĞİL”

Sorunun sadece Ak Parti’nin gitmesi olmadığını söyleyen Esen, “Ülkenin eski rayına girmesi, yeniden nesillerin dönüşmesidir. Bu sorunların çözümü için yapacağımız çalışmaları dostça, arkadaşça gerçekleştireceğimize inancım tamdır. Özellikle de Gazipaşa’da tamdır. Gazipaşa’nın tarihi bir Ak Parti’nin belediyeyi almasıyla özdeş değil. Gazipaşa kendine yakışanı yapacak, buna da eminim. Burası Atatürk devrimlerinin çok iyi anlaşıldığı, çok iyi yaşandığı bir yerdir. Burası küçük Moskova değil, belki de Atatürk’ün ikinci memleketi olacak kadar Atatürk’ü anlamış bir yerdir” şeklinde konuştu.