HAVAALANI TURİZME NEFES ALDIRACAK

gazipasa-havaalani-01

Gazipaşa Kaymakamlığı’na vekalet eden Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Gazipaşa Alanya Havalimanı’nda yolcu sayısındaki artışın sevindirici olduğunu belirterek havaalanının bölge turizmine nefes aldıracağını kaydetti.

GAZİPAŞA Kaymakamı Kadir Ekinci’nin izinde olması nedeniyle Gazipaşa Kaymakamlığı’na vekalet eden Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven Gazipaşa Alanya Havalimanı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Turizm sektöründe yaşanan olumsuzluklara rağmen, Gazipaşa Havalimanı’nda yolcu sayısının yüzde 35 oranında artmasından mutluluk duyduğunu ifade eden Tanrıseven, Havalimanının bölge turizmine nefes aldıracağını kaydetti.

GÜNDE ORTALAMA 4000 YOLCU GELİYOR

Gazipaşa-Alanya Havalimanı İşletmecisi TAV’ın Koordinatörü Cengiz Aşıklı ile gerçekleştirdiği görüşmeyi kamuoyu ile paylaşan Kaymakam Tanrıseven,  Aşıklı’dan Gazipaşa Havalimanı ile ilgili iç açıcı haberler aldığına dikkat çekti. Tanrıseven, “Her gün Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na 20-21 uçak iniyor. Günde ortalama 4000 yolcu geliyor; bunun üçte ikisi yabancı turistlerden oluşuyor. Türkiye çapında havalimanlarının yolcu kapasitesi yüzde tek rakamlı oranlarda artarken, Gazipaşa Havalimanı’nda yolcu sayısı yüzde 35 oranında artmış.

Havalimanı’nın pist uzatma çalışmalarında sona gelinmiş. Üniversite destekli yapılan çalışmalar sonunda yakında beton dökülecek ve pistin uzatılması tamamlanacak.

Cengiz Aşıklı’ya sordum: ‘Bu yıl için koyduğunuz 1 milyon yolcu hedefini tutturacak mısınız?’ Aldığım cevap çok netti: ‘Hiç endişeniz olmasın, 1 milyon yolcu hedefini rahatlıkla aşarız’ Alanya Kaymakamı ve Gazipaşa Kaymakam Vekili olarak duyduğum haberler beni mutlu etti.

“HAVALİMANI BÖLGE TURİZMİNE NEFES ALDIRACAK”

Gazipaşa Havalimanı’nın bir kaç yıl öncesine kadar terk edilmiş bir havalimanı iken, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun girişimleri ile yeniden hava trafiğine açılan ve ismine Alanya adı ilave edilen Gazipaşa-Alanya havalimanı bölge turizmine nefes aldıracak görünüyor.

Bayramda Antalya Havalimanı’nın tarihinin en yoğun uçuşlarına sahne olması; Alanya’daki tesislerde doluluk oranının yüzde 90’ları aşması da diğer güzel gelişmeler.

Hareketliliğin bu ay ve gelecek ayda da sürmesini bekliyoruz. Umutsuzluğa gerek yok. Turizmde toparlanma dönemi start aldı” diye konuştu.