Altuntaş’tan “Sürgün” İddiası

Alanya Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Hacı Mehmet Altuntaş Siirt’in Pervari ilçesine tayin edildi. Sendika Başkanı Altuntaş tayininin bir sürgün olduğunu ve bunun sebebinin ilçede yaşanan yolsuzluk olaylarına karşı yaptığı açıklamaları olduğunu iddia etti.

Hacı Mehmet Altuntaş

Altuntaş açıklamasında “Yaklaşık on yıldır görev yaptığım Alanya’dan, sendikal görevim nedeniyle yaptığım çalışmalar dolayısıyla yürütülen bir soruşturma neticesinde Siirt’in Pervari ilçesine sürülmüş bulunmaktayım. Eğitim Bir Sen Alanya başkanlığı görevim dolayısıyla milletimizin sahip olduğu değerler neticesinde bütün zamanımı büyük bir mücadele azmi ile yaptığım işe verdim ve adanmışlık duygusuyla çalıştım. Kuruluşundan bu güne kadar gerek Cuhmurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve gerekse Ak Parti ile birlikte girişilen her türlü mücadelede birlikte oldum. Yaptığım destek çalışmalarından dolayı karşıt sendikalarca mahkemeye verildim ve yargılandım.

En son Alanya Milli Emlak Müdürü Sayın Ömer Ertüzün Bey’in sürgün edilmesi dolayısıyla Memur Sen temsilcisi olarak Mevlüt Çavuşoğlu’nun babası Osman Çavuşoğlu ve Alanya Ak Parti ilçe başkanıyla ilgili olarak yaptığım basın açıklamasının bugün benim sürgün edilmemdeki en büyük etken olduğu kanaatindeyim. Alanya’yı bir köy gibi hiçi bir hukuki kurala uymadan kafalarının istediği gibi yöneten adeta ağalık düzenine karşı duruşumuz bizim göstermemiz gereken bir tavırdır. Hukuk nezdinde gereken bütün başvurularımı yapacağım. Umuyorum ki yanlış hesap hukuk nezdinde mahkum olacaktır. Ama yaptığım hiçbir açıklamadan pişman değilim.