“VAKIFLARI DEĞİL, ÇOCUKLARI KORUYUN”

CHP Gazipaşa Kadın Kolları Başkanı Huriye Tunç,  Ensar Vakfı’nda erkek öğrencilere yönelik cinsel istismar iddialarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Tunç,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoglu’nun ‘Bir kereden bir şey olmaz’ sözüne tepki gösterdi.

Ülke gündemine Karaman Ensar Vakfı’nda meydana gelen 45 çocuğun cinsel istismara uğraması olayı damga vurduğunu belirten Tunç, Hükümete yönelik şu soruları yöneltti: “Ensar Vakfı nasıl bir kuruluştur? Hükümet bunun neresindedir? Toplumda büyük bir infial yaratan böyle bir olayda soruşturma yürüten Karaman Savcısı neden görevden alınmıştır? Çocuk istismarını engelleme Komitesi Kurma önerisi Ak Parti’nin oylarıyla neden reddedilmiştir?”

“RAMAZANOĞLU’NUN SÖZLERİ HER ŞEYİ AÇIKLIYOR”

Cinsel istismar iddialarıyla ilgili tutumu nedeniyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nu eleştirerek, görevini yapmaya davet eden Tunç, “Bu sorulara cevap aradığımız zaman, olayın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun ‘Bir kereden bir şey olmaz’ mantığıyla bakması esasında her şeyi açıklıyor. Sayın bakanın bu ifadesini esefle kınıyoruz. Sayın bakan sizin asıl göreviniz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın teşkilat ve görevleri hakkında 633. Sayılı kanun hükmünde kararnamede ifadesi bulunan çocukların her türlü ihmal ve istismardan korunarak sağlıklı gelişimini temin etmek üzere ulusal politika ve stratejilerinin belirlenmesini koordine etmek, çocuklara yönelik sosyal hizmet ve yardım faaliyetlerini yürütmek. Bu alanda ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyon sağlamaktır” ifadelerini kullandı.