GÜVEN’DEN “SAĞLIKLI” ÖNERİ

CHP Gazipaşa İlçe Başkanı Ömer Güven, Cumhuriyet Mahallesi’nde bulan Gazipaşa Eski Devlet Hastanesi’nin yerine, Yaşlı Bakım Merkezi, Sağlık Lisesi ve Kadın Doğum Hastanesi’nden bir tanesinin yapılmasını önerdi.

TERORU-LANETLEDILER-4

BASIN mensuplarına bir toplantıda açıklama yapan CHP Gazipaşa İlçe Başkanı Ömer Güven, Eski Devlet Hastanesi yerinin TOKİ’ye verilmeyeceğinin kesinleştiğini buraya sağlık ile alakalı bir kurumun yapılması gerektiğini söyledi. Güven, “Devlet Hastanesi’nin yerine ilk olarak, Belediye tarafından bir Gençlik Merkezi yapılacağını duyduk. Bizde buraya sağlık kurumu dışında bir kurumun yapılamasına karşı olduğumuzu söylemiştik. Zaten buraya anlaşmaya göre sağlık kurumundan başka bir şey yapılamıyor. Bildiğim kadarı ile TOKİ’ye verilmeyeceği kesinleşti. CHP İlçe Örgütü olarak buraya; Yaşlı Bakım Merkezi, Sağlık Lisesi veya Kadın Doğum Hastanesi’nden bir tanesinin yapılmasını istiyoruz” dedi.

“SAĞLIK KURUMU OLURSA KARARIN ARKASINDAYIZ”

CHP Gazipaşa İlçe Başkanı Ömer Güven, “Biz İlçe Örgütü olarak her türlü ranta karşıyız. Bu yere sağlık kuruluşu dışından bir kurumun yapılmasına sonuna kadar karşıyız. Eğer böyle bir karar çıkarda farklı bir kurum yapılacak olursa, CHP olarak bu kararın karşısında olacağız. Ancak buraya, Yaşlı Bakım Merkezi, Sağlık Lisesi veya Kadın Doğum Hastanesi’nden bir tanesi yapılırsa, bu kararında sonuna kadar arkasında oluruz. Biz Eski Devlet Hastanesi’nin yerine sağlık ile alakalı bir kurumun yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.