GAZİPAŞA’DA OKUL ATAĞI

Gazipaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş, ilçe genelinde devam eden okul çalışmaları hakkında bilgi verdi.

GAZİPAŞA Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş, Muzkent’e yapılan 12 derslikli ortaokulun yapımının tamamlandığını, Ekmel Şehit Mesut Yılmaz İlk/Ortaokulu bahçesine yapılacak olan 16 derslikli okul için işi alan şirketin Gazipaşa Belediyesi’nden ruhsat alma aşamasında olduğunu, Karalar Hüseyin Ortaokulu’nun inşaatının Haziran da teslim edileceğini bildirdi.

“GÖÇÜK VE GÖKÇEBELEN’İ BURAYA TAŞIMAYI DÜŞÜNÜYORUZ”

Muzkent’e yapılan 12 derslikli ortaokulun yapımının tamamlandığını ve okula kurucu müdür atandığını söyleyen Müdür Aktaş, “Muzkent Ortaokulumuz, önümüzdeki eğitim-öğretim yılı itibariyle devam edecek. Muzkent’te ortaokul olmadığı için öğrenciler, Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu’na geliyordu. Bu öğrencilerimiz Muzkent’te eğitim-öğretimlerine devam edecekler. Göçük ve Gökçebelen’deki öğrencilerimizi de buraya taşımayı planlıyoruz. Muzkent Ortaokulumuz da ilçemize hayırlı olsun. Muzkent Ortaokulu’na Lütfi Yaşar hocamızı kurucu müdür olarak atadık” diye konuştu.

RUHSAT AŞAMASINDA

Ekmel Şehit Mesut Yılmaz İlk/Ortaokulu bahçesine yapılacak olan 16 derslikli okul için işi alan şirketin Gazipaşa Belediyesi’nden ruhsat alma aşamasında olduğunu aktaran Müdür Aktaş,  Ruhsat alındıktan sonra,  300 gün içinde orası bitirilecek. Önümüzde eğitim-öğretim yılına yetişmeyecek ama ondan sonraki döneme açılacak.  Burası tamamlandığında Anadolu Lisesi ihtiyacımız olmadığından, fen lisesi teklifi yapmayı düşünüyoruz” dedi.

KARALAR’DA SONA DOĞRU

Aktaş, “Karalar Hüseyin Ortaokulu’nun inşaatı Haziran da teslim edilecek. Orası yapıldığında da Karalar’daki okul ihtiyacı karşılanmış olacak. Karalar’ın yukarısındaki mahallelerdeki öğrencilerimiz, okul olmadığından dolayı Burhan İlk/Ortaokulu’na geliyordu. Burada da bir yığılma vardı. Burası yapıldığı takdirde Yeniköy, Ilıca, Karalar’ın belli bir kısmı yeni okulda eğitim-öğretime devam edecek. Bu okullarımızla, ilçemizin eğitim kalitesinin daha da artacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

DUNYA-CAPINDA-BIR-PROJE-2