AYDIN’IN KURU İNCİRİNE YOĞUN TALEP

GAZİPAŞA Belediye Fuar Alanı’nda her Cuma günü kurulan semt pazarında, Aydın’ın Bozdoğan ilçesinden getirdiği kuru incirleri pazarda satan Ramazan Baştekin, incire yoğun ilgi olduğunu söyledi.

AYDININ-KURU-INCIRINE-YOGUN-TALEP-2

Vatandaşın kuru meyvelere her geçen gün ilgisinin arttığını kaydeden Baştekin, “Her hafta Aydın’dan satış yapmak üzere Gazipaşa’ya geliyorum. Çok şükür Gazipaşalı vatandaşlarımızdan kuru incire talep var” dedi.  Kuru incirin cinsine göre fiyatının da değiştiğini söyleyen Baştekin, “İncirlerimizde herhangi bir kimyasal yok. Doğal ortamda kuruttuk. Fiyatlarımızda cinsine göre 20 liradan başlayıp 40 liraya kadar devam ediyor. Herkesi incir yemeye davet ediyorum” diye konuştu.

VATANDAŞLARIN YÜZÜ GÜLDÜ

Vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Haftalık alışverişini yapmak için pazara gelen onlarca vatandaş, sepetlerini doldurarak ayrıldı. Havaların ısınmasıyla birlikte sebze-meyve çeşitleri artınca fiyatlar da düştü. Bu durumdan memnun olan vatandaşların yüzü güldü. Birkaç haftadır işlerinin iyi gittiğini söyleyen pazarcı esnafı ise, “Havalar ısınınca çeşit arttı. Böylece fiyatlar da düştü. Hem pazara gelen vatandaş bu durumdan memnun hem de bizler. Çok şükür işlerimiz iyi gidiyor” dediler.