AKAYDIN: TEK UMUDUMUZ 1 KASIM

CHP Antalya Milletvekili Adayı Mustafa Akaydın, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Gazipaşa’da yaptığı konuşmada, “Tek umudumuz 1 Kasım seçimlerinde halkımızın bu yanlışları görerek oyunu kullanması” dedi.

CHP Antalya Milletvekili Adayı Mustafa Akaydın, bir günlük seçim çalışmaları kapsamında Gazipaşa’ya geldi. Antalya’nın tek engelli milletvekili adayı olan CHP Antalya Milletvekili Adayı Barış İşbilen ile sabah saatlerinde ilçeye gelen Akaydın, ilk önce CHP İlçe Örgütü’nde İlçe Başkanı Bülent Kocabaş ve partililerle bir araya geldi.  Burada partililerle sohbet eden Akaydın yaptığı açıklamada, 1 Kasım’da yapılacak seçimin önemine dikkat çekti. Ankara’da yaşanan patlamada hayatını kaybeden vatandaşlar nedeniyle acı içinde olduğunu dile getiren Akaydın, “Bugün aranızda olmaktan dolayı buruk bir mutluluk duyuyorum. Coşkulu duygularla konuşamıyoruz. Maalesef beklendiği üzere Suruç’ta yaşanan katliamın bir benzeri Ankara’da yaşandı” diye konuştu.

“AÇILIMIN FATURASINI ÖDÜYORUZ”

Vahim bir süreçten geçildiğine dikkat çeken Akaydın, “Ülkemizde birçok ayrım, çok güzel bir şekilde işleniyor. Şu an insanlar kendi hakkını sokakta aramaya başladı. Türkiye’nin bir numaralı sorunu Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ondan kurtulmadan bu ülkenin sağlıklı bir siyasi çizgiye oturması mümkün değil. 4 yıldır açılım diye bir iddia atıldı ortaya. PKK ile bir takım pazarlıklara girildi. Bunların faturasını şu anda ödüyoruz” dedi.

“ORTADOĞU’NUN EN ZAYFI ÜLKESİYİZ”

“AK Parti iktidarı döneminde ülkenin Ortadoğu’nun en zayıf ülkesi haline getirildiğini savunan Akaydın, “Ülke olarak Irak’tan Suriye’den bir farkımız yok. Güçsüz bir duruma düştük. Bunların arkasında hükümetin uyguladığı yanlış dış politikalar var. Şu anda tek umudumuz 1 Kasım seçimlerinde halkımızın bu yanlışları görerek oyunu kullanması. Tek umudumuz 1 Kasım. Bütün bu olan biteni halkımıza anlatmak durumundayız” diye konuştu.

AKAYDIN VATANDAŞLARI  ZİYARET ETTİ

Konuşmaların ardından vatandaşlarla sohbet eden Akaydın, beraberinde ilçe yönetimi ile birlikte ilçe merkezinde ziyaretlerde bulundu. Sanayi sitesinde sanayi esnafını ziyaret eden Akaydın ve partililer daha sonra Çobanlar, Macar, Beyrebucak, Korubaşı mahallelerinde seçim çalışması gerçekleştirdi.