“ALINAN KARARA SAYGILIYIZ”

CHP Gazipaşa İlçe Başkanı Bülent Kocabaş, 1 Kasım’da yapılacak Milletvekili seçimleriyle ilgili değerlendirmede bulundu. CHP’nin Antalya’da tek önseçim yapan parti olduğunu ve genel merkezin mevcut milletvekilleri ile ilgili 2 ay önce ön seçim yaptığı için yeniden önseçim yapma ihtiyacı duymadığını hatırlatan Kocabaş, “Partimiz mevcut Antalya Milletvekili listesiyle aynı şekilde seçime gitme kararı aldı. Memleketimize hayırlı olsun. Biz Gazipaşa olarak alınan karara saygılıyız. Alanya-Gazipaşa olarak girişimde bulunmuştuk. Genel başkanımıza ve genel başkan yardımcılarımıza doğu bölgesini temsilen bir milletvekili adayı olması noktasında hassasiyetimizi belirtmiştik. Ancak netice olarak genel merkezimiz listeyi değiştirmeme kararı aldı. Mevcut listeyle gitme kararını doğru bulduklarını ifade ettiler” dedi.

“ALINAN KARARA SAYGILIYIZ”

Alınan karar saygılı olduklarını ve var güçleriyle çalışacaklarını kaydeden Bülent Kocabaş, “CHP’nin başarısı için omuz omuza el ele çalışacağız. İnşallah CHP’yi Antalya’da birinci parti çıkarmak için Gazipaşa İlçe Örgütü olarak elimizden geleni esirgemeyeceğiz. Tüm örgütümüz birlik içerisinde 1 Kasım seçimlerine hazır durumda. Tüm partililerimiz de gerekli hassasiyeti göstererek çalışmalara destek verecektir. Halkımızın da bu seçim döneminde çok özverili davranan CHP’ye destek vereceklerine inanıyorum.

“SEÇİMLERE İHTİYAÇ YOKTU”

1 Kasım seçimlerine aslında hiç ihtiyaç yoktu. Ülkenin durumu ortada, ülkemiz karıştırılıyor. İç ve dış güçler tarafından ülkemiz gergin bir konuma getirildi. Bunun sorumluluğu CHP’de değil Ak Parti ve MHP’dedir. CHP gerekli hassasiyeti özveriyi göstermiş, hatta MHP genel başkanına dahil başbakanlık önerisi yapmıştır. Hatta aynı şekilde AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile görüşmesinde koalisyonla ilgili olarak ülkenin çıkarları noktasında özverili bir şekilde hükümet kurulması noktasında iradesini sezinlenmiştir. CHP ülkenin bu duruma gelmesinin sorumlusu değildir. Ülkeyi bu duruma getirenler ortadadır. Halkımızın 1 Kasım’da gerekli teveccühü göstererekten, sorumluluk duygusuyla hareket ederek CHP’yi ödüllendireceğine ve birinci parti çıkaracağına inanıyorum” dedi.