ASFALTTA HEDEFE ULAŞILDI

Gazipaşa Belediyesi’nin tamamlanan ve devam eden çalışmaları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, 2015 yılının parke ve asfalt yılı ilan edildiğini ve 2015’te 110 bin metrekare parke yapılacağını söyledi.

2015’TE 110 BİN METREKARE PARKE YAPILACAK

Gökçein, Gazi Mahallesi’nin bir yarısının yağmur suyunun yapıldığını ve parke işine başlanacağını söyledi. Şehit Süleyman Gür’de ve Yeni Mahalle’de çalışmaların devam ettiğini kaydeden Başkan Çelik, “Önceki dönemde başlayan ama biz geldiğimiz dönemde kanayan bir yara olan Esentepe’ye çıkan Hal’den giden caddeyi inşallah 1 hafta içinde bitireceğiz. Esentepe’ye doğru çıkan yol da 45 gün içinde bitecek. Bundan sonra yeni ihalelere çıkacağız. Bu sene yılsonuna kadar 110 bin metrekare parkeyi bitirmiş olacağız. Gazipaşa Belediyesi olarak bu seneki asfalt hedefimiz 50 kilometre idi. Bu hafta içinde 50 kilometreyi bitirmiş olacağız. Şuanda Çakmak, Çörüş, Çimenbağ, Öznurtepe’de altyapı çalışmaları devam ediyor. Tarihinde hiç asfalt görmeyen mahallelere asfalt döktük. Çimenbağ, Sünbüller, Göçük ve Öznurtepe buna örnektir” diye konuştu.

TÜM MAHALLELERE KONAK YAPILACAK

Mahalle konakları inşaatlarının devam ettiğini belirten Başkan Çelik, Macar, Yakacık, Kaladren Mahalle konaklarını tadilattan geçirdiklerini söyledi.  Öznurtepe, Gökçebelen, Çakmak, Çörüş’e kapalı bir alan yapıldığını, Beyrebucak, Yeniköy ve Çamlıca’da bitirildiğini söyledi.

2016’DA 150 KİLOMETRE ASFALT DÖKÜLECEK

Göreve geldiği günden bu yana belediyeye 22 araç alındığını ve alınmaya devam edileceğini belirten Başkan Çelik, “Halen gelmeyen araçlarımız var. Mesela distribütörümüz halen gelmedi. Ama inşallah bu hafta olmazsa gelecek hafta içinde teslim alacağız. Biz geldiğimizde Gazipaşa Belediyesi’nin eski bir distribütörü vardı. 3 tane asfalt atma makinemiz olacak. Nisan’dan sonra bizi asfalt konusunda tutamayacaklar. Gelecek yıl en az 100-150 kilometre asfalt dökeceğiz.  Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Sumak yolunda kepçemiz çalışıyor. Sumağı bitirdikten sonra Çalıpınar Köy konağının yerini hazırlayacağız. Okullarımızda bahçe bakımımız sürüyor.  Gecen yıl merkezi yapmıştık bu yıl Macar, Korubaşı Karalar-Hüseyinli, Beyrebucak mahalle okullarının bahçe bakımını yapacağız” diye konuştu.

İLK DEFA BİR MAHELLEYE ASFALT DÖKÜLECEK

Büyükşehrin sıcak asfalt ekibinin sebze halinin Halin çıkışında parkenin bittiği noktadan 5 kilometre uzağına kadar Küçüklü Mahallesi’nin okuluna kadar sıcak asfalt dökeceklerini belirten Başkan Çelik, “1 Hafta 10 gün içinde işlerini bitirirler. Tarihinde ilk defa Gazipaşa’da bir mahalle yolu sıcak asfalt görecek” dedi.

adil-çelik