“AŞK ZAYIFLATIR’I GAZİPAŞA RAFLARINDA GÖRMEK İSTİYORUZ”

GEÇEN yıl İstanbul’da 30 yaşında vefat eden Gazipaşalı ünlü Diyetisyen Yelda Kahvecioğlu’nun yarım kalan kitabı basıldı. Avukat nişanlısı Ahmet Şafak Kuş tarafından yayına hazırlanan ‘Aşk Zayıflatır’ adlı kitabın baskısı tamamlanarak 11 Şubat’ta dağıtımına başlandı.  Kitabın girişinde Kahvecioğlu’nun hayat öyküsü anlatılarak, sağlıklı beslenmeyle ilgili tariflerine yer verildi.  Kitapta, Yelda Kahvecioğlu’nun babasına yazdığı ‘Benim en iyi arkadaşım Babam’ isimli şiiri yer alırken, Yelda’dan sizlere adlı bölümde danışanlarının hikayesi yer alıyor. Bizden Yelda’ya isimli bölümde ise danışanlarının Yelda’ya yazdıkları bulunuyor.  Kitapta ayrıca Ezgi Mola, Uğurkan, Erez, Buse Terim gibi ünlü isimlerin Kahvecioğlu ile ilgili yazıları yer alıyor…

ASK-ZAYIFLATIRI-GAZIPASA-RAFLARINDA-GORMEK-ISTIYORUZ-2

GAZİPAŞA’YI HER YÖNÜYLE TANITTI

Konu hakkında bilgi veren Kahvecioğlu’nun anne babası Melahat-Abdullah Kahvecioğlu, Yelda’nın vefatıyla kitabın kısa bir bölümünün eksik kaldığını, o kısımların da ünlü diyetisyenin gazetelerde çıkan yazılarıyla tamamlandığını söylediler. Kahvecioğlu’nun vefat etmeden önce ‘Aşk, sağlıklı yaşam Derneği’ diye bir dernek kurma aşamasında olduğunu söyleyen Kahvecioğlu çifti; “Kitaptan gelecek olan gelir bu dernek için kullanılacaktı. Ancak Yeldamızın vefatıyla dernek kurulmadı. Kitaptan herhangi bir gelir olursa eğitim için kullanacak ama nereye olacağı belli değil” dediler. Kitabın basılmasının kendilerine süpriz olduğunu ifade eden Kahvecioğlu çifti, “Yeldamız Gazipaşa’dan İstanbul’a giden, İstanbulu avucuna alabilen biriydi. Gazipaşa’dan onlarca Yelda çıksın istiyoruz. Kızımız Gazipaşa’yı her yönüyle başarısıyla da vefatıyla da tanıttı. Hayatına devam etseydi bu kitap, çıkarmış olduğu kitapların devamı olacaktı” dedi.

GAZİPAŞA RAFLARINDA KİTABI GÖRMEK İSTİYORUZ

‘Aşk Zayıflatır’ adlı kitabı Gazipaşa raflarında görmek istediklerine vurgu yapan Kahvecioğlu çifti, tüm Gazipaşalıların kitabı okumasını istiyorlar. Melahat-Abdullah Kahvecioğlu, “Yeldamız Gazipaşa’yı her yönüyle tanıtmış bir kişi. Tüm Gazipaşa halkının da bu kitabı okumasını istiyoruz. Bizler Gazipaşa’da bulunan kitapçıların raflarında bu kitabı görmek istiyoruz” dediler.