Aydın’a Üst Düzey Görev

Gazipaşa İlçe Müftülüğü’nde 3 yıldır Şef görevini yürüten Bayram Aydın’ın tayini, İzmir Dini Yüksek İhtisas ve Eğitim Merkezi’ne çıktı. İlçe Müftülüğü Şefliği görevine ise aslen Alanyalı olan Elmalı Müftülüğü Şef Turan Aktaş getiriliyor.

bayram-Aydın’a-Üst-Düzey-Görev

Gazipaşa’dan önceki Müftü Vekili Ahmet Şamil Ok’un ardından, ikinci kez İzmir Dini Yüksek İhtisas ve Eğitim Merkezi’ne Gazipaşa’dan atama yapıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kurulan bu merkezlerde başarılı ve seçkin personeller görevlendiriliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde vaiz ve müftü gibi üst düzeyde personel yetiştirmek için kurulan Dini Yüksek İhtisas Merkezleri’nin merkezi İzmir.

Müftülük Şefi Bayram Aydın

Diyanet İşleri Başkanlığı personelinden İlahiyat Fakültesi mezunları arasından sınavla seçilenler, 30 aylık eğitimle vaiz, müftü ve daha üst görevler için yetiştiriliyor. Türkiye’de sadece 6 kentte bulunan Dini Yüksek İhtisas Merkezleri, Türkiye’de önemli eğitim merkezlerinden biri. Gazipaşa Manşet gazetesi olarak Bayram Aydın’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.