BAŞVURU 18 OCAK’TA SONA ERİYOR

Gazipaşa Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Gül, okullardaki kurslarda ders almak isteyen öğrenciler için başvuru süresinin 18 Ocak tarihinde sona ereceğini belirterek, öğrencilere başvuruda bulunmaları çağrısında bulundu.

GAZİPAŞA Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Gül, okullardaki kurslarda ders almak isteyen öğrencilerin 18 Ocak tarihine kadar başvuruda bulunmaları çağrısında bulundu. Başvuru yapmayanların kurs alamayacağını dile getiren Gül, “Okulumuz öğrencileri ve ilçedeki tüm öğrencilerin tarihleri kaçırmadan okullarındaki müracaatlarını yapmaları lazım. Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullarda açmış olduğu kurslara öğrenci müracaatları başladı. Eğer öğrenciler müracaat etmezse kurslara giremeyecekler. Öğrencilerimiz bu haklarından yararlanmak için mutlaka müracaat etsinler” dedi.

“TIP VE HUKUK ZORLAŞT”

23 Ocak’ta okulların yarı yıl tatiline gireceğini belirten Ahmet Gül, “Dönem sonu geldi, ikinci yazılılar devam ediyor. Arkasından ortalama yükseltme sınavları var. Önceden bu sınavlara girmek zorunluydu ama şu anda zorunluluk kalktı. Öğrenci isterse girecek. Öğrencilerimizin sıkı bir şekilde çalışması gerekiyor. Nisan ayına kadar merkezi sistem sınavları çok yoğun bir şekilde geçecek. Öte yandan puan aralığı yükseltildi. Önceden 10 soru yapan öğrenci sınava giriyordu şimdi 20 yapan girebilecek. Zaten geçen yıl tıp ve hukuk fakülteleri gibi branşlara kontenjan konuldu. Bu sene bu okullara girişler daha da zorlaşacak. Bu konularda öğrenciler daha dikkatli olurlarsa geleceklerini garanti altına almış olurlar” dedi.