“BİR MAÇTA DAĞILACAK TAKIM DEĞİLİZ”

Gazipaşa Belediyespor Asbaşkanı Hüseyin Şengöz, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Sözlerine Ankara’da yaşanan terör saldırısını kınayarak başlayan Şengöz, Kestel Belediyespor ve Kepez Belediyespor maçlarına da değindi.

GAZİPAŞA Belediyespor Asbaşkanı Hüseyin Şengöz, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ankara’da yaşanan bombalı terör saldırısını kınayan Şengöz, “Öncelikle, karabulutların ülkemiz üzerinde dolaştığı bugünlerde Ankara’da yapılan bombalı saldırıyı kınıyorum. Ölenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Bu durumda spordan ve heyecandan konuşmak çok zor. Tabi ki her şeye rağmen hayat devam ediyor. Ülke olarak moralimiz çok bozuk. Futbolcular ve bizim moralimiz bozuk. Futbolcuların ayağı topa gitmiyor. Bizimde gönlümüz sahalara gitmiyor” dedi.

“BELEDİYESPOR DÜN KURULAN BİR KULÜP DEĞİL”

Bir yenilginin bu takımı yıkamayacağını ifade eden Asbaşkan Şengöz, “Bu hafta sonu çok şansız bir şekilde kaybettik. Sahada büyük bir hakem hatası vardı. Gazipaşa Belediyespor dün kurulan bir kulüp değil. 1973 yılında kurulan bu kulübü, biz çıtasını yükseltmek için buradayız. Bu kulübün bir kökü, bir temeli var. Gazipaşa Belediyespor bir maçta dağılacak bir takım değil. Biz buraya gelirken nasıl üst üste seri galibiyetler aldıysak, bundan sonra da alacağız. Bu hafta sonu Play-Off Grubu’nun ikinci devresinin ilk maçında Kepez Belediyespor ile karşılaşacağız. Hafta sonu deplasmandan galip ayrılıp taraftarımızın yüzünü güldüreceğiz. Hedefimiz olan Bölgesel Amatör Lig’e çıkacağız. Hiçbir şey kaybetmedik, yeter ki Gazipaşa halkı sabırlı olsun. Ben futbolcularıma, teknik heyete ve taraftara güveniyorum, biz bununda üstesinden geleceğiz, kimsenin endişesi olmasın” diye konuştu.

“GEÇMİŞİMİZİ DEŞTİKÇE, BİZ İLERLEYEMEYİZ”

Geriye kalan maçları kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Şengöz, “Bir duyurumda taraftara olacak, onları çok iyi anlıyorum. Benim gözümün önünde de oldu, bariz hakem hataları vardı. Hiçbir zaman hakemin verdiği karar geri gelmiyor. Kural hatası olmadıkça, hakem hatalarından maç iptal olmaz. Her şey geçer ama dostluk baki kalır. Biz yenildik, öyle ya da böyle. Artık önümüze bakacağız. Geçmişimizi deştikçe, biz ilerleyemeyiz. Biz her zaman önümüze bakacağız, hiçbir şey kaybetmedik. 6 puan fark sadece 3’e düştü. Play-Off’larda son maçımız Kestel Belediyespor ile oynayacağız. Biz çok güç bir takımız, bu ligin favori takımıyız, biz önümüze geleni yenip şampiyon olacağız” dedi.

“EMPATİ KURALIM”

Gazipaşa Belediyespor taraftarına uyarılarda bulunan Şengöz, başka takımlara onur kırıcı sözlerin söylenmemesi gerektiğini belirtti. Şengöz, “Sosyal medyadan, basın aracılığı ile rakiplerimize; onur kırıcı bir şey söylemeyelim. Çünkü bizimde bir onurumuz var, empati kuralım ve bize yapılmasını istemediğimizi başkasına yapmayalım. Bu lig burada bitmeyecek, bu takımlarla tekrar tekrar karşılaşacağız. Gün olur aynı ligde karşılaşacağız, belki PTT Ligi’nde belki de Süper Ligde ama biz dostluğumuz bozmayacağız, terbiyeli bir şekilde, haddimizi bilerek yolumuza devam edeceğiz. Ben taraftarlardan sadece sakin olmalarını istiyorum. Bu hafta Kestel maçına gelen ve Kepez maçına gidecek olan taraftarımıza şimdiden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

MENAJERLERIN-GOZDESI-BELEDIYESPOR-3