“BİZİ KARALAMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Gazipaşa Belediyespor Asbaşkanı Hüseyin Şengöz, Kınık maçında çıkan olaylar ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Şengöz, “Alınan kötü sonuçlar üzerinden bizi karalamaya çalışıyorlar” dedi.

SON dönemlerde kaybedilen maçlar yüzünden üzerlerinde bir karalama kampanyası olduğunu belirten Gazipaşa Belediyespor Asbaşkanı Hüseyin Şengöz, “Saygı değer Gazipaşa halkı son zamanlarda kötü sonuçlar aldık. Bizim üzerimizden gündem yaratmaya bizi karalamaya çalışıyorlar ama şunu bilin ki, Gazipaşa Belediyespor 1973 yılında kurulan bir kulüp. Değişik yöneticiler tarafından gurur ve şerefle yönetildi. Aynı şekilde şimdide yönetilmeye devam ediyor” dedi.

“GEÇMİŞ YÖNETİMİN BORÇLARINI ÖDEDİK”

Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik ile beraber 2014’ün Mayıs ayında göreve geldiklerini belirten Şengöz, “Göreve geldiğimiz zaman, kulübün birçok borcu vardı. Bizden önceki dönem hiçbir futbolcuya para ödenmemiş. Biz göreve başladığımız zaman bizden önceki kulüp yöneticilerinin kulübe bıraktığı borçları da biz ödedik elimizden gelen ne varsa yaptık. Biz bu kulübü şanına şerefine yakışır şekilde yönetmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

“BU KULÜBÜN 50-60 TARAFTARI VARDI”

İyi bir takım kurarak taraftarı maçlara çekmeyi başardıklarını dile getiren Şengöz, “Bu kulübün 50-60 taraftarı varken biz bunu 4 bin, 5 bin taraftar yaptık. Biz bu taraftarı maçlara para ile çağırmadık, kaliteli takım kurarak yaptık. Bu takım 2 yılda, tarihinde görülmemiş başarı yakaladı. Geçen yıl Play-Off oynayan takım bu yıl şampiyonluğa gidiyor. Futbolda yenmekte var yenilmekte. Bunlardan bir şey çıkarmanın ve bizi yıpratmanın hiçbir manası yok. Bu kulüp Adil Çelik’e ve Hüseyin Şengöz’e bağlı değil bu takım Gazipaşa halkına bağlı, bizler burada gelip geçiciyiz” ifadelerini kullandı.

“6 FUTBOLCUMUZU KADRO DIŞI BIRAKTIK”

Durumu düzeltmek için elinden geleni yapacağını vurgulayan Şengöz, “Radikal kararlar aldım. 6 futbolcumuzu kadro dışı bıraktık. Şerefsiz bir şekilde şampiyon olmaktansa şerefli bir şekilde ikinci olalım” dedi.

“ALKOL İÇİP KAFA DAĞITMAYA GELMEYİN”

Şengöz, “Taraftarlara da söylemek istediklerim var. Alkol içip kafa dağıtmaya gelmeyin, daha sonra polisle çatışıp bunu kulübe üstüne atamazsınız. Ben ne zaman polisle taraftar karşı karşıya gelse, taraftarın önünde miğfer oldum. Bu son olaylarda da gittim. Polisleri ikna ettim, taraftar polislere küfür etmiş, onların adına polislerden özür diledim. Bizim polise ve yargıya müdahalemiz olamaz. Kanunlar neyse onu işletirler” diye konuştu.

“BİZ BU KOLTUKTAN PARA ALMIYORUZ”

Görev sürelerinin 2017 yılında biteceğini hatırlatan Gazipaşa Belediyespor Asbaşkanı Hüseyin Şengöz, “Bu kulübe, işadamlarımızla ve benimle birlikte, yıllık 25-30 bil TL desteğimiz oluyor. Biz bu koltuktan para almıyoruz. Biz bu koltuğa oturduğumuz zaman para veriyoruz. Futbolculara elimizden gelen ne varsa yapıyoruz. Bizden daha iyi görev yapacak biri varsa hemen bırakırız. Bizim görevimiz 2017 Mayıs ayında bitiyor. Aday olan varsa o zaman çıksın. Biz buraya sadece futbol için gelmedik. Gelecek yıl bayan voleybol ve erkek basketbol takımımızı lige sokacağız” dedi.

“BU KULÜP LİGTEN DÜŞERKEN NERDEYDİNİZ?”

Son günlerde alınan sonuçlardan dolayı yönetimi eleştirenlere seslen Şengöz, “Biz bu kulübü yoktan var ettik. O zaman nerdeydiniz? Ey muhalifler size sesleniyorum, o zaman nerdeydiniz? Bu kulüp ligten düşerken nerdeydiniz? Bu kulüp borç batağındayken nerdeydiniz? O zamanın futbolcuları, belediyenin önünde para alamdık diye yatarken neredeydiniz? Bizim zamanımızda hiçbir futbolcunun bir kuruş alacağı kalmamıştır. Mağlubiyetler futbolcuların paraları verilmiyor diye alınıyor diye söylentiler var. Böyle bir şey asla doğru değil. Biz hiç kimsenin alın terini yerde koymayacağız. Biz bir iki maç kaybettik diye maç mı satmış oluyoruz. Maç kaybetmek, maç satmak mı demek oluyor? Kepez ilk haftalarda maç kazanamadı, Kepezli oyuncular maç mı sattı? Olara böyle mi itam ettiler” ifadelerini kullandı.

“ABDULLAH BAYSAL GAZİPAŞA BELEDİYESPOR’UN GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ TEKNİK DİREKTÖRÜDÜR”

Abdullah Baysal’ın görevden aldığının aslısız olduğunu vurgulayan Şengöz, “Abdullah Baysal’ı görevden aldığım söylentileri var. Öyle bir şey asla olamaz. Abdullah Baysal Gazipaşa Belediyespor’un gelmiş geçmiş en iyi teknik direktörüdür. Onu kimseye yedirmem. Abdullah Hoca ne zaman isterse o zaman gider. Benim onu görevden alma gibi bir düşüncem olamaz. Abdullah Hocamız çok değerli bir hocamız onu ne üç beş futbolcuya, ne kendini hoca sanan zatlara, ne de üç beş taraftara yediririm. Son sözümde futbolculara var. Bu kulüp bir mahalle takımı değil, nerde oynadığınızı bilin” şeklinde konuştu.

BIZI-KARALAMAYA-CALISIYORLAR-2