BULUŞMA SANİYE GÜVEN CAMİ’NDE GERÇEKLEŞTİ

GAZİPAŞA Müftülüğü tarafından düzenlenen sabah namazı buluşmalarına devam edildi. Gazipaşa Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya’nın da katıldığı sabah buluşmaları Cumartesi günü Kahyalar Mahallesi Saniye Güven Cami’nde gerçekleşti.

BULUSMA-SANIYE-GUVEN-CAMINDE-GERCEKLESTI-2

Namaza İlçe Müftüsü Yalçınkaya ve çok sayıda vatandaş katıldı. İlk olarak toplu kılınan sabah namazının ardından Kur’an-ı Kerim ziyafeti, sohbet, tesbihat ve dualar yapıldı. Program sonunda cemaate çorba ikram edildi.  Her 3 haftada bir ilçede değişik bir camide halkla buluşarak sabah namazı kıldıklarını belirten İlçe Müftüsü Yalçınkaya, camide kılınan namazların ardından barış, kardeşlik ve huzura kavuştuklarını belirterek, özellikle gençlerin bu tür buluşmalarla camiye ve cemaate alıştıklarını ifade etti. Yalçınkaya, “En uzak camilerde dahi cemaatle buluşup, kaynaşmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

KALAN ÇORBALAR SURİYELİ AİLELERE VERİLDİ

Program sonunda artan çorbalar ihtiyaç sahibi ailelere ve Suriyeli ailelere verildi. Saniye Güven Camii İmam Hatibi Hamza Saltabaş, artan çorbaların israf olmaması için program sonun da kendi çabaları ile çorbaları Suriyeli ailelere ulaştırdığını belirtti. Saltabaş,  “İlçemizde ihtiyaç sahibi birçok Suriyeli aile var,  program sonun da kalan çorbaları onlara ulaştırdım inşallah memnun olmuşlardır” dedi.

BULUSMA-SANIYE-GUVEN-CAMINDE-GERCEKLESTI-3