ÇANAKKALE PROGRAMI YAPILDI

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıldönümü dolayısı ile Gazipaşa’da çeşitli etkinlikler düzenlendi. Program ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda başladı.

GAZİPAŞA, Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törene; Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci,  Garnizon Komutan Vekili Üsteğmen Görkem Güncan, Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, daire amirleri, siyasi partilerin ilçe başkanları, şehit yakınları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

18 MART Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıldönümü etkinlikleri, dün saat 10.00’da Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci’nin, Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı. Ardından Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve şehit aileleri Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından; Yeşilyurt Mahallesinden 82 yaşındaki Şükrü Kıvrak isimli vatandaşın okuduğu şiir, katılımcıları ve dinleyenleri duygulandırdı. Anıt önünde düzenlenen tören günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayla sona erdi.

CANAKKALE-PROGRAMI-YAPILDI-2

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenden sonra, törene katılanlar Belediye Kültür Merkezi’ne geçerek, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen Çanakkale Zaferi Programını izlediler. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Gazipaşa Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Gül’ün ardından, Gazipaşa Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ‘Çanakkale Destanı’ adlı oratoryo gösterisi yapıldı.

ŞEHİT MEZARI ZİYARET EDİLDİ

Program sonrası Kaymakam Ekinci, İlçe Jandarma Komutan V. Üsteğmen Görkem Güncan, Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, İlçe Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya; Canavarcık Korubaşı Mezarlığı’nda bulunan Şehit Süleyman Gür’ün anıt mezarına çiçek bırakarak dualar ettiler. Cuma namazından sonra ise şehit aileleri ve gaziler için öğretmenevinde yemek programı düzenlendi.

CANAKKALE-PROGRAMI-YAPILDI-3