ÇAVUŞOĞLU’DAN GERMENİA MÜJDESİ

Rus krizinin ardından turizmciler kara kara düşünürken, sevindirici haber Almanya’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan geldi.

BAZI temaslar için Almanya’da bulunan Alanyalı Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, turizmcileri rahatlatan açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, burada yaptığı temaslar sonucu Alman devi Germania Havayolu Şirketi’nin Mayıs ayından itibaren Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na uçuş gerçekleştireceği müjdesini verdi. Çavuşoğlu, “Almanların en önemli havayolu şirketlerinden olan Germania artık Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na uçacak. Haftada 4 gün ve 3 ayrı ay ayrı şehirden yolcu getirecek. Ayrıca Azerbaycan, Çek Cumhuriyeti ve Danimarka’dan da uçak seferleri başlayacak. Görüşmeler devam ediyor” dedi.

“3 AYRI ŞEHİRDEN HAFTADA 4 GÜN SEFER”

Germania Havayolu Şirketi’nin Almanya’nın Bremen, Dresden ve Hamburg şehirlerinden yolcu getireceğine dikkat çeken Bakan Çavuşoğlu, “Gerekli anlaşmalar yapıldı. Allah izin verirse Mayıs ayından itibaren bu 3 ayrı şehirden bölgemize haftada 4 gün sefer düzenlenecek. Böyle kritik bir ortamda bu derece büyük bir firmanın bölgemize açacak olması müthiş bir olay. Ayrıca Azerbaycan’ın milli havayolları ve 3 ayrı hava yolu şirketi bölgemize uçuş gerçekleştirecek. Azerbaycan Milli Hava Yolları her gün iniş ve kalkış yapacak” dedi.

YOLCU SAYISI 1 MİLYONU GEÇECEK

Ukrayna, Çek Cumhuriyeti ve Danimarka’dan da Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na yolcu getirilmesi için değişik Hava Yolu şirketleri ile temasların sürdüğünü belirten Bakan Çavuşoğlu, “Bu anlaşmaların tamamlanması ile Gazipaşa-Alanya Havalimanı geçtiğimiz yıl yaklaştığı 1 milyon rakamına, 2016 yılında ulaştığı gibi bu rakamı da geçecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“PAZARLAMA BİRİMLERİMİZ ÇALIŞIYOR”

TAV Gazipaşa-Alanya Havalimanı İşletme Koordinatör Yardımcısı Murat Şen, bölgeye daha fazla turist getirmek için çeşitli ülkelerle temas halinde olduklarını söyleyerek şunları söyledi; “ Germania Havayolu Şirketi Mayıs ayından itibaren 3 ayrı noktadan haftada 4 gün boyunca havalimanımıza uçuş gerçekleştirecek. Danimarka’dan Primera Havayolu firması Mayıs ayı içinde haftada 4 gün olmak üzere uçuş gerçekleştirecek. Pazarlama birimlerimiz ayrıca Çek’lerle güreşme halindiler. Kış aylarında iç hat seferlerimiz THY ve Pegasos olarak devam ediyor. Sezonda ise S.A.S, Jet Time, TUİ, Transavia, Corendon, Thomas Cook, Sunexpress, Bora Jet, Onur Air gibi girmalar uçuşlarına devam edecekler.” dedi.

2016’DA REKORUMUZU KIRACAĞIZ

2015 yılında Gazipaşa-Alanya Havalimanı olarak yolcu sayısında 900 bin rakamına ulaştıklarını ifade eden TAV Gazipaşa-Alanya Havalimanı İşletme Koordinatör Yardımcısı Murat Şen, “Geçen yıl iç hatlarda 3 bin 103 uçak hava limanımıza iniş yaptı. Bunun karşılığında iç hat yolcusu sayısı 412 bin 897. Dış hatlarda ise toplam 3 bin 602 uçak iniş-kalkış yaptı. Dış hatları kullanan yolcu sayısı ise 501 bin 999. İç ve dış hatlarda bir yıl içinde inen uçak sayısı toplamı 6 bin 705. yine iç ve dış hatları kullanan yolcu sayısının toplamı ise 914 bin 896. 2016 yılında yeni anlaşmalar ile bu rakamı 1 milyonun üzerine çıkartacağız. Şu anda pistin uzamasından dolayı uçak firmaları daha büyük gövdeli ve daha çok yolcu kapasitesi olan uçaklar indirecekler. Bunun için performans ve similasyon çalışmaları sürüyor” dedi. İHA

CAVUSOGLUDAN-GERMENIA-MUJDESI-2