ÇELİK: ALIŞKANLIK HALİNE GETİRDİLER

ZİRAAT Odası Başkanı Yusuf Çelik, oda ile ilgili yapılan şikayetler nedeniyle vatandaşa hizmet etmekte zorlandıklarını belirterek, “Şikayet etmeyi alışkanlık haline getirdiler ancak biz görevimizi en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Ziraat Odası İlçe Başkanı Yusuf Çelik dün Ziraat Odası’nda bir basın toplantısı düzenleyerek geçtiğimiz günlerde bir yerel gazetede ortaya atılan iddialara yanıt verdi. Küçüklü Mahallesi Muhtarı Mustafa Oğuz’un ortaya attığı iddiada “Ziraat Odası’nın Gazipaşa Belediyesi’ne kiraladığı paletli kepçe kaçak mazot kullanımı üzerine enjektör arızası verdi ve bu arızayı kiracının işinde değil kendi bünyesinde çalışırken arıza verdi. Enjektör arızası tamiratı karşılığında servisin kestiği 5,900 TL’lik faturayı Gazipaşa Belediyesi ödemesi gerekirken Gazipaşa Ziraat Odası ödeme yaptı” şeklinde ifade kullandığını belirten Çelik, ilgili firma yetkililerinin de katıldığı toplantıda yaptığı açıklamada, konuyla ilgili belgeleri basın mensuplarıyla paylaştı.

“ŞİKAYETLER HİZMET ETMEMİZİ ENGELLİYOR”

Çelik,  ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu ve yapılan şikayetlerden dolayı vatandaşlara hizmet edemediklerini belirterek, “Göreve geldiğimiz günden bu yana sürekli oda ile ilgili şikayetler yapılıyor. Yapılan her şikayetten sonra odamızın genel merkezi, savcılık gibi resmi kurumlara gerekli belgeleri iletiyoruz. Son olarak bir gazetede yine hakkımızda iddialarda bulunuldu. Bu büyük bir suçlama. Biz yine gereken belge- bilgi ne varsa yetkililerimize ilettik. Biz yönetim olarak bu şikayetlere artık alıştık.  Vatandaşımız huzurlu olsun bizim istediğimiz bir şey yok. Bu şikayetler sürekli yapılıyor ve genel merkez de bizlere yapılan incelemelerin ardından görevinizi yapın diyor. Artık onlar da alıştı. Bizim gizli saklı hiçbir işimiz yok.  Yüksek Seçim Kurulu İl Seçim Kurulu’na yapılan şikayetlerden de haberimiz var. Her zaman eleştiriye açığız, veremeyecek hesabımız da yok. Onlar şikayete devam ediyorlar biz de hizmete devam ediyoruz. Ancak bu şikayetler odanın hizmetlerini engelliyor” dedi.