ÇELİK: “BU YANLIŞ BİR YAKLAŞIM”

Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, hükümetin yanlış ekonomi politikası üzerinden belediyenin sosyal projelerini eleştiren CHP İlçe Başkanı Ömer Güven’e yanıt verdi. Başkan Çelik, “İnsanları fakirleştirip arkadan muhtaç durumuna düşürdüğümüz yanlış bir yaklaşım. Biz herkesin yanında olmaya çalışıyoruz” dedi.

GAZİPAŞA Belediyesinin geçtiğimiz günlerde hayata geçirdiği Paylaşım Dolabı’nın önünde açıklama yapan Başkan Çelik, Belediye olarak hizmet belediyeciliğinin yanında sosyal belediyeciliği de geliştirmek istiyoruz” diye konuştu. Başkan Çelik, “Gazipaşa Belediyesi olarak son dönemlerde artık hizmetlerimizi yolunu oturttuk.  Sosyal belediyecilik olarak da bazı atılımlar yapalım istedik. Geçen günlerde meclis üyelerimizle beraber, ‘Hoş geldin Bebek’ projemiz oldu. Bu hafta içinde de bir ‘Paylaşım Dolabı’ projesi başlattık. Bu projelerin sayısını da arttıracağız. Vatandaşımız kullanmadığı eşyaları, bu dolaplara koyabilir. Tabi şöyle de bir durum var, ihtiyaçlarını gidermeye gelen vatandaşlarda, gerçekten ihtiyacı olanı kadarını alırsa bizler için daha iyi olur. Yani amaç buruya gelip bu dolabı boşaltıp gitmek değil” dedi.

“İNSANLARI MUHTAÇ DURUMUNA DÜŞÜRDÜĞÜMÜZ YANLIŞ YAKLAŞIM”

Bütün zengin ülkelerin halklarında dahi, ihtiyaç sahibi vatandaşların olduğunu belirten Başkan Çelik, “Asla insanları bir şeylere muhtaç edip, sonra arkasından ihtiyaç vermek gibi bir projemiz yok. Dünyanın en zengin ülkesi Amerika’dır. Ben çok ülkeler gezdim. İhtiyaç sahibi vatandaşı olmayan ülke yoktur. Bu bir vicdani sorumluluk meselesidir. Biz bu olaya böyle bakıyoruz. Yani insanları fakirleştirip, arkadan insanları muhtaç durumuna düşürdüğümüz yanlış yaklaşım. Bizim yaklaşımımız herkesin yanında olma yaklaşımıdır. Peygamber Efendimiz, “Komşusu açken, tok yatan bizden değildir” demiş. Biz bu felsefe ile yola çıkıyoruz.

“PROJELERİ SÜRDÜRMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Belediyenin sosyal projelerinin devam edeceğini belirten Çelik, “İnşallah bunların sayısını meclis üyelerimizle beraber daha da çoğaltacağız. Tüm Gazipaşa halkından destek istiyoruz. Bu konuda esnaflarımızdan destek var, mağazalar zincirleri ile görüşüyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde onlardan da destek olacak. Bu projeyi sürdürmeyi düşünüyoruz. Gazipaşa’mıza hayırlı uğurlu olsun. Bazı arkadaşlar bu tür projelere alışık değil, şaşırdılar. Çünkü daha önce bunlar yapılmamıştı. İnşallah daha yenileri önümüzdeki günlerde hizmete girecektir” diye konuştu.

CELIK-BU-YANLIS-BIR-YAKLASIM-2