ÇELİK: YİNE YALAN YİNE İFTİRA

Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, yerel bir gazetede “Çelik MHP’ye transfer mi oluyor” ve “Belediye batıyor” şeklinde yayımlanan haberlere sert tepki verdi. Haberlerin tamamen asılsız olduğunu belirten Çelik, “Yalan ve yanlış haber yapmayı ilke edinenler, nezaket ziyaretini kendi emellerine alet etmişlerdir” dedi.

MHP Merkez Karar Yürütme Kurulu üyeleri Hüseyin Kocabaş ve aynı zamanda Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Sözcüsü Selçuk Senirli ile MHP İlçe Başkanı Mehmet Yüksel, önceki gün Gazipaşa Belediyesi’ne nezaket ziyaretinde bulundu. Gazipaşa’da yapacakları seçim çalışmaları öncesi belediyeyi ziyaret eden heyetin bu ziyareti, yerel bir gazetede “Çelik MHP’ye mi transfer oluyor” şeklinde yorumlandı.

KÖTÜ SİCİLİNE BİR YENİSİNİ EKLEDİ

Gazetede çıkan haberin ardından bir açıklama yapan Başkan Çelik, yapılan haberin tamamen asılsız ve yalan olduğunu söyledi. Farklı partilere gönül vermiş her kişiye saygı duyduğunu ancak kendisinin MHP’ye geçmek gibi bir düşüncesinin asla olmadığını belirten Çelik, “Yalan ve yanlış haber yapmayı kendine ilke edinen bu gazete, ne yazık ki kötü siciline bir yenisini daha ekledi. Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nden tanıştığımız Selçuk Senirli ve beraberindeki heyet, ilçemizde yapacakları seçim çalışmaları öncesi belediyemize nezaket ziyaretinde bulundular. Bizler de kendilerini olanca misafirperverliğimizle ağırlamaya çalıştık. Bu nezaket ziyaretini, benim MHP’ye transfer olacağım şeklinde yorumlayanlar akıl tutulması yaşıyorlar. Bizler partimizin bir neferi olarak görevimizin başındayız ve 2019’un Mart ayına kadar ilçe halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmek üzere tüm gücümüzle çalışıyoruz.  Ülkemizin içinde bulunduğu şu zorlu günlerde, daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğunu düşünüyor ve bu haberlerin kasıtlı olarak, kendi şahsi menfaatleri uğruna yapıldığını biliyorum” dedi.

BÜTÇEYİ ARTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ

Başkan Çelik, aynı gazetenin önceki gün gerçekleşen bütçe görüşmelerini de yine Belediyeyi ve şahsını karalamak için fırsat bildiğini belirtti. Belediye’nin battığı yönünde yapılan haberlerin de yine bir önceki gibi asılsız ve yalan haber olduğunu dile getiren Çelik, “Görevde bulunduğumuz 18 ay boyunca araç filomuzu güçlendirdik. Peyzaj, park, asfalt, kaldırım, altyapı, köy konakları, okul ve cami yardımları konusunda yaptıklarımız ortadadır. Bunların yanı sıra Kombi sorunu yüzünden 18 ayda 5 milyon TL ödeme yaptık. Geçmişten gelen borçları yapılandırdık. Bunlar için de yaklaşık 2 milyon TL ödeme yaptık. Büyükşehir Yasası nedeniyle yaklaşık 80 milyon TL borcumuz Büyükşehir Belediyesi’ne devroldu. Bunun yanında hal, su ve ulaşım gelirlerimiz de Büyükşehir’e geçti. Gelirlerimiz azalmasına rağmen geçen yıl gerçekleşen bütçeyi koruduk ve arttırmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

GELİR ARTTIRICI TEDBİRLER DÜŞÜNÜYORUZ

Bütçe görüşmelerinde Belediye’nin birikmiş borçlarından kurtulması için toplu bir para girişinin olması gerektiğini belirttiğini ifade eden Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütçe görüşmelerinde belediyemize ait arazileri satma taraftarı olmadığımı belirttim. Ancak ekonomik değeri yüksek olan bu arazilerimizin nasıl değerlendirmemiz konusunda ileriki meclislerde, meclis üyelerinin görüşlerine başvuracağımı söyledim. Bu belediyemizin battığı veya borç batağında olduğu anlamına gelmiyor. Mevcut hizmetlerimizi daha da arttırmak, ilçemize hak ettiği hizmeti daha iyi verebilmemiz için gelir arttırıcı tedbirler almamız gerektiğini dile getirdim.

18 AYDA GÖRÜLMEMİŞ HİZMET YAPTIK

Bizler yılların birikmiş sorunları ve borçlarıyla 18 ay boyunca mücadele ettik. Hizmet akışımızın önündeki en büyük engel de ne yazık ki bunlar. Çok şükür 18 ayda bunların üstesinden geldik ve görülmemiş bir hizmet yaptık. Birileri için bunlar yeterli olabilir ancak bizim için yeterli değil. Gazipaşa’mızın yıllardır almadığı hizmetleri alması için daha çok çalışmalı ve üretmeliyiz. Bu nedenle gelir arttırıcı tedbirlerimizi şimdiden alıyoruz. Önümüzdeki günlerde bu konuda aldığımız kararları ve düşüncelerimizi ilçe halkımızla paylaşacağız. Dünyanın hiçbir yeriyle değişmeyeceğim Cennet Gazipaşa’mın ve onun güzel insanlarının bu tür iftiralara ve karalamalara kanmayacağını biliyorum. Benim tek hedefim görev sürem içinde verdiğim sözleri ve daha fazlasını ilçeme kazandırmaktır. Bundan başka bir gayretim yok. Bunu da Allah’ın izniyle başaracağız.”