ÇELİK’TEN ÇİFTÇİLERE UYARI

Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik, ilçe genelinde etkili olan soğuk hava dolayısı ile çiftçilere uyarılarda bulundu. Bu yılın oldukça zor geçtiğini belirten Çelik, “Hata yapıp emeğimizi boşa harcamayalım” dedi.

GAZİPAŞA Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik, birkaç gündür ilçemizde etkili olan soğuk hava dolayısı ile çiftçilere uyarılarda bulundu. Soğuk havanın ilçemizde önümüzdeki günlerde de etkili olacağını belirten Çelik, Çiftçileri; “Emeğiniz boşa gitmesin, sobalarınızı Perşembe güne kadar yakın” diye uyardı. Çiftçilerin bu yıl oldukça sıkıntılı bir yıl geçirdiğini belirten Çelik, “Biz turfanda üretim yapıyoruz ve çiftçilerin önümüzdeki günlerde biraz daha dikkatli olmalarını istiyorum” dedi.

“KENDİNİZİ RİSKE ATMAYIN”

Alanya Ziraat Odası Başkanı Turgut Musluoğlu’nun, “Biz turfandacıyız emeğimiz boşa gitmesin. Tarsim sigortasına fazla güvenmeyin sobanızı yakın” açıklamasını hatırlatan Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik, “Bu yıl ilk olarak Rus uçağının düşürülmesinden sonra büyük sıkıntılar çektik. Ürünlerimiz alıcı bulunamayınca para etmedi. Yaklaşık iki hafta önce de soğuk havanın etkili olduğu ilçemizde, üreticiler zorluklar yaşadı. Önümüzdeki iki üç gün sobalarımızı yakalım naylonlarımızı çekelim ve kendimizi riske atmayalım” diye konuştu.

“EMEĞİMİZ BOŞA GİTMESİN”

Üreticilerin dışında gerçekleşen olaylar nedeni ile çiftçinin zor zamanlar geçirdiğini belirten Çelik, “Politik olaylar tamamen üreticinin dışında kaldığı bir olay. Bu olaylar yüzünden canımız çok yandı. Bunların üstüne de bir de kendimiz hata yapmayalım. Ürünlerimizi koruyalım, emeğimiz boşa gitmesin” şeklinde konuştu.

CELIKTEN-CIFTCILERE-UYARI-2