ÇELİK’TEN ÇKS UYARISI

Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik, 2016 Çiftçi Kayıt Sistemi’nin (ÇKS) ihmal edilmemesi ve çiftçilerin bu işlemi son zamana bırakmaması gerektiğini belirtti.

GAZİPAŞA Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik, 2016 Çiftçi Kayıt Sistemi’nin hakkında yaptığı açıklamada, çiftçilere devletin verdiği desteklerden yararlanabilmeleri için kayıtlarını son günlere bırakmamaları konusunda uyardı. 2016 yılı ÇKS başvurularıyla ilgili olarak bilgiler veren Başkan Çelik, “Çiftçi Kayıt Sistemi kayıtlarını yaptıracak çiftçilerimizin 30 Haziran 2016 mesai bitimine kadar süresi bulunmakta. Gazipaşa’da çiftçilerimizin son zamanlara kalmadan, böyle rahat günlerde ÇKS’ye kayıt yaptırmalarını istiyoruz. Son aylardaki sıkışıklıklara ve izdihama yol açmamak için mümkünse Şubat ve Mart aylarında, tarımsal faaliyetlerine yoğun olarak başlamadan kayıtlarını yaptırmalarını rica ediyoruz” diye konuştu.

Başkan Çelik, ÇKS Kayıtları hakkında çiftçilerin Gazipaşa Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve Gazipaşa Ziraat Odası’ndan bilgi alabileceğini de kaydetti.