ÇELİK’TEN FUAR AÇILIMI

Gazipaşa Belediyesi, bu yıl 6’ncısı yapılacak olan Antalya Şehircilik ve Teknolojik Fuarı’na katılacak. Antalya’da düzenlenecek olan ‘6. Antalya Şehircilik ve Teknolojik Fuarı’ 16 Mart’ta ziyaretçilerine kapılarını açacak.

CELIK-HER-SEY-GAZIPASA-ICIN-2

ANTALYA’DA bu yıl 6’ncısı yapılacak olan Antalya Şehircilik ve Teknolojik Fuarı nedeniyle Akdeniz Belediyeler Birliği ve Pyramids Group yetkilileri Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik’i makamında ziyaret ederek Gazipaşa Belediyesini Antalya Şehircilik ve Teknolojik Fuarı’na davet ettiler. Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, yapılan görüşmeler sonucunda Gazipaşa Belediyesi’nin geçen yıl da olduğu gibi bu yıl da Gazipaşa’yı temsil edeceğini dile getirdi. Çelik, “Bu yıl 16-18 Mart tarihleri arasında 6’ncısı düzenlenecek olan Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı nedeniyle Akdeniz Belediyeler Birliği ve Pyramids Group yetkilileri ziyaretimize geldi. Yaptığımız görüşmeler sonucunda Gazipaşa Belediyesi olarak geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da fuarda yer almaya karar verdik. Nazik davetlerinden ve ziyaretlerinden dolayı heyete teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

“FUAR TURİZM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Fuarın belediye ile alakalı olduğunu ancak her ilçenin kendini tanıtması açısından turizm faaliyetleri içinde önemli bir reklam olacağını belirten Çelik, “Fuara geçen yıl olduğu gibi bu yılda katılıp, ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Fuar belediye ile alakalı görünse de her ilçe kendi reklamını yapacak. Bunun için ilçemizi tanıtmak, turizm için çok önemli olacak” diye konuştu.

“FUARIN FAYDASINI GÖRDÜK”

Geçen yıl Nisan ayında yapılan fuarda Gazipaşa’nın doğasını ve tarım ürünlerini tanıtma fırsatlarını bulduklarını belirten Çelik, “Geçen yıl fuara Gazipaşa ile ilgili videolar ve görseller götürdük, fuara gelen diğer katılımcılar Gazipaşa ile ilgili fazla bilgi sahibi olmadıklarını ve bundan sonra Gazipaşa’yı yakından takip edeceklerini belirttiler. Bu açından geçen yıl yapılan fuarın faydasını gördük. Aynı Şekilde bu yılda bu fuarın faydalarından yararlanmak istiyoruz” diye konuştu.

“ULUSLAR ARASI BİR DÜZEYDE OLACAK”

16- 18 Mart tarihleri arasında yapılacak olan fuarın bu yıl uluslararası bir nitelik taşıyacağını belirten Çelik, “Bu yıl Arap coğrafyasından katılımlar bekleniyor, Tunus ve Mısır gibi ülkelerin fuara Avrupa’dan da katılım bekleniyor. Bu da bizim için büyük bir avantaj olacak, turizmde atak yapmak isteyen ilçemizin bu tür fuarlara katılması ileriye yönelik kazançlar getirecektir. Biz de bu 3 günlük süre içinde ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

FUARIN TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

Yeni gelişmelerin sergileneceği Antalya Cıty Expo-Antalya Şehircilik ve Teknolojik Fuarı, 16-18 tarihleri arasında başlayacak. Fuar öncesi Antalya Akdeniz Belediyeler Birliği Hakan Tütüncü, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Anfaş Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Badak, Pyramids Fuarcılık Ceosu Tolga Tezel, basın toplantısı düzenledi. Fuarın bu yıl 6’ncısının gerçekleştirildiğini kaydeden Tütüncü, “Hem bir zirve olması bakımından, bir değer kazandırması bakımından son derece önemli bir fuar. Özelikle kış aylarında iç ve dış turizmi hareketlendirecek çok önemli fuara imza atıyoruz. Dünya çapında birçok fuara katıldığımız zaman gördük ki ANFAŞ pek çok ülkeleri geride bırakmış durumda” diye konuştu.

“KATILIM DAHA FAZLA OLACAK”

Katılımın geçtiğimiz yıla oranla daha fazla olacağının altını çizen Tütüncü, “Geçtiğimiz yıl Arap coğrafyasından çok farklı katılımlar olmuştu. Bütün bunlarla birlikte uluslararası noktada belli bir seviye yakaladık. Bu yıl bunun daha da üst düzeyde olmasını beliyoruz. Avrupa’dan katılımlar bekliyoruz. Kardeş belediyelerimiz var. Yurt dışında bulunan kardeş belediyelerimiz davet edilecek. Yabancı konuklarımız olacak. Büyük bir azim ve gayretle çalışıyoruz. Belediye başkanlarımız yakından takip ediyorlar. Yeni teknolojileri görebilme imkanı bizim ve arkadaşlarımızın bakış imkanını değiştirdi” dedi.

CELIKTEN-FUAR-ACILIMI-3