CHP’DE DEVİR TESLİM YAPILDI

4 Aralık’ta yapılan kongreyle başkan seçilen CHP İlçe Başkanı Ömer Güven, dün yapılan devir teslim töreninde görevi Bülent kocabaş’tan devraldı. Güven, “Biz bir aileyiz hatam olursa yüzüme söyleyin” dedi.

4 Aralık’ta yapılan kongrede başkan seçilen CHP İlçe Başkanı Ömer Güven dün mazbatasını alarak resmen başkanlık görevine başladı. CHP İlçe Örgütü’nde dün saat 10.00’da parti binasında geniş katılımla devir teslim töreni yapıldı.  Önceki başkan Bülent Kocabaş burada yaptığı konuşmada Güven ve ekibine başarılar diledi ve her zaman partinin emrinde olduğunu söyledi. Bülent Kocabaş yaptığı konuşmada, partide birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğunu dile getirerek, “Partimizde korkunç bir kırılganlık, korkunç bir sevgisizlik var. Geçmişte yaşanan yanlışlar var. Yanlışlar olduğu gerçeğini söylemekten çekinmeyeceğiz. Bu sıkıntıları çözmek bu yönetimin görevi. Bizler de yardımcı olacağız. Bu sıkıntıyı yok farz ederek bir yere varamayız. Bu gerçeği göreceğiz. Özür dilemesi gereken varsa çıkıp dileyecek. Yeni yönetimin herkesi kucaklaması gerekiyor. Bu partide Özgençlere de yer var, Akyollara da yer var, Kölemenlere de yer var, sade vatandaşlara da yer var. Kimse 3,5 yıl sonrasının hesabını yaparak 2019 seçimlerinde sandık koydurtmamanın mücadelesini aklının ucundan geçirmesin. Bu parti bir ailenin partisi değil, bu parti herkesin partisidir. Yeni yönetimin her zaman yanındayız. Yanlış gördüğümüz zaman da söyleyeceğiz. Yapıcı eleştiri yapacağız, yıkıcı eleştiri yapmayacağız. Yeniden 2019 yılında bayrağı dikmek dileğiyle” şeklinde konuştu.

“HATAMI YÜZÜME SÖYLEYİN”

İlçe Başkanı Ömer Güven de konuşmasında önceliğinin örgüt yapılanması olduğunun altını çizerek, “Bize görev verdiğiniz için hepinize teşekkür ederiz. Göreve başlıyoruz. İlk önce örgüt, örgüt, örgüt diyoruz. Bizim örgütten gizli hiçbir şeyimiz olmayacak. Bizim yönetim kurulu toplantılarımıza tüm delege arkadaşlarımız, büyüklerimiz, herkes katılabilir. Herkesin önerisine, görüşlerine açığız. Amacımız partiyi büyütmek. Sadece ve sadece bir tek şey istiyoruz. Sokakta dedikodu ve internette yazışmalar yerine bir yanlışımız olduğunda yüzümüze söylensin.  Ben de insanım hata yapabilirim. Her türlü eleştiriye açığız. Kimse kırılır, üzülür diye düşünmesin, biz bir aileyiz” dedi. Konuşmanın ardından Bülent Kocabaş, Ömer Güven’e buket takdim etti ve yeni görevini tebrik etti. Ömer Güven ise kendisine sunulan çiçeği, partinin demirbaşlarından M. Şevki Metin’e takdim etti ve elini öptü. Oldukça yoğun bir kalabalığın bulunduğu devir teslim töreni, partililerin Güven ve ekibini tebrik etmesiyle son buldu.