CHP’DE MUHTEMEL ADAYLAR

CHP Gazipaşa İlçe Kongresi 4 Aralık 2015 Cuma günü Kültür Merkezi’nde yapılacak. Başkan adaylıklarında ise Bülent Kocabaş, Ömer Güven ve Emrah Seven’in isimleri geçiyor.

CHP Gazipaşa İlçe Kongresi 4 Aralık 2015 Cuma günü saat 10.00-17.00 arasında Belediye Kültür Merkezi’nde yapılacak. Kongre için çoğunluk sağlanamazsa 5 Aralık 2015 Cumartesi günü aynı yer ve saatte kongre yapılacak. Kongre yoklama ve açılış konuşmasıyla başlayacak. Başkanlık ve divan seçiminin ardından, Atatürk ve şehitler için saygı duruşunda bulunulacak. Hesap komisyonu seçimi, raporların okunup görüşülmesi ile devam edecek kongrede, kongre delegelerinin görüş ve önerilerinin dinlenmesinin ardından, seçim sayım döküm komisyonları belirlenecek. Kongre ilçe başkanı seçimiyle devam edecek.

KOCABAŞ, GÜVEN VE SEVEN’İN İSİMLERİ GEÇİYOR

CHP Gazipaşa İlçe Örgütünün kongre tarihinin belli olmasının ardından, gözler ilçe başkanlığında adı geçen isimlere yöneldi. 4 Aralık 2015 Cuma günü Belediye Kültür Merkezi’nde saat 10.00’da yapılacak olan CHP Gazipaşa İlçe Kongresi’nde ismi geçen Ali Takavut’un Alanya İlçe başkanlığına aday olacağını açıklamasının ardından, CHP İlçe Başkanı Bülent Kocabaş ve Ömer Güven’in adaylıkla ilgili delege ve tabanla istişare ettiği öğrenildi. Öte yandan kongre öncesinde önceki başkan Vural Görgülü ve Cemburak Özgenç’e yakınlığıyla bilinen Tadım Restoran sahibi Emrah Seven’in de başkanlığa aday olacağı konuşuluyor.

KOCABAŞ’IN BUGÜN ADAYLIĞINI AÇIKLAMASI BEKLENİYOR

Mevcut İlçe Başkanı Bülent Kocabaş adaylığı ile ilgili geçtiğimiz günlerde sessiz kalmayı tercih etmiş ve bu yönde adaylık açıklaması için erken olduğunu söylemişti. Kocabaş’ın delegelerle yaptığı istişareler herkesçe biliniyor. Bülent Kocabaş’ın bugün bir basın toplantısı yaparak kongrede aday olacağını açıklaması bekleniyor.