CHP’DE YARIN KONGRE GÜNÜ

CHP Gazipaşa İlçe Başkanı Bülent Kocabaş, yarın yapılacak olan kongrede diğer aday Ömer Güven’e başarılar dileyerek, kongrenin medeni bir şekilde yapılacağını ve üçüncü bir aday çıkarsa da mutlu olacağını söyledi.

CHP İlçe Başkanı Bülent Kocabaş, yarın yapılacak olan CHP İlçe kongresi öncesinde değerlendirmelerde bulundu. Kongreye partilileri ve delegeleri davet eden Kocabaş, “Yarın Belediye Kültür Merkezi’nde saat 10.00 ile 17.00 arasında İlçe kongremiz yapılacak. Gazipaşa’ya, Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışır demokratik bir kongre olacaktır. Şu ana kadar kongre takvimi çok sağlıklı bir şekilde işledi. Delege seçimleri çok medeni bir şekilde yapıldı. Kongremizin de çok medeni bir şekilde gerçekleşeceğinden hiçbir kuşkumuz yok. Arkasından İl kongremizi yapacağız. Ondan sonra 15-17 Ocak’ta Genel Merkez seçimi yapılacak” dedi.

ÖMER GÜVEN’E BAŞARILAR DİLEDİ

Halk iradesinin yansıyacağı bu kongreden ilçeye hayırlı kararlar çıkacağına inandığını kaydeden Kocabaş, “CHP İlçe Başkanlığı görevine tekrar aday oldum. Zor dönemde göreve geldik, zor koşullar altında görev yaptık. Tüm samimi duygularımızla, içtenliğimizle işimizi, ailemizi, sağlığımızı ikinci plana iterek, üstlendiğimiz görev gereği 1,5 yıl içinde 3 seçim gerçekleştirdik. Böyle bir ivme kazanmışken bu ivmeyi hızlandırmak ve 2019’da Gazipaşa’ya bayrağı dikmek için yeniden aday oldum. Bu zor dönemde görevi sürdürme azmi ve kararlılığındayız. Partimize, tabanımıza, halkımıza olan sorumluluk duygularından dolayı tekrar aday ol mesajını aldığımız için, kongrede ben ve mevcut yönetimimizin büyük bir bölümü tekrar yetki istiyoruz. Bir başka arkadaşımız, kardeşimiz de o yönde iradesini sergiledi. Sayın Ömer Güven arkadaşımız da aday, ona da başarılar diliyorum. CHP’de demokrasi işleyecektir. O yönde zaman zaman arayışlar olduğunu duydum gözlemledim. Ancak şuana kadar 3. aday çıkmadı. Çıkarsa mutlu oluruz memnun oluruz. Çıkacak 3. aday olursa o arkadaşlarımıza da başarılar dilerim” diye konuştu.