CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANACAK

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, bugün çelenk sunumu ile başlayıp, yarın Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek törenlerle devam edecek.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, bugün saat 13.00’te Atatürk Anıtı önünde düzenlenecek olan çelenk töreni ile başlıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Töreni, Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci’nin, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, partiler ve kamu yararına çalışan derneklerin katılımı ile gerçekleşecek. Kutlama etkinlikleri, kapsamında Atatürk Anıtı’na Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Kürşat Çilek ve Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik çelenk sunacak. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erecek. Program kapsamında 29 Ekim Perşembe günü saat 09.15’de Kaymakam Ekinci, kaymakamlık makamında tebrikleri kabul edecek.

KUTLAMA PROGRAMI

Program kapsamında 29 Ekim Perşembe günü saat 09.15’de Kaymakam Ekinci, kaymakamlık makamında tebrikleri kabul edecek. Tebriklerin ardından Cumhuriyet Meydanı’nda halkın bayramı kutlanacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakam Ekinci, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapacak. Şiir ve halk oyunları gösteriminin sunulmasının ardından Cumhuriyet Koşusu’nda dereceye girenlere kupaları verilecek. Gazipaşa Kaymakamı Ekinci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92. Yılı münasebetiyle düzenlenen çelenk sunma ve kutlama programına tüm ilçe halkını davet etti.